ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как да накарам QuarkXPress да пренася текста. Става въпрос за текст на български?...
На какви машини, технология на печат и с какви мастила се печатат салфетките?
При работа в InDesign, как може да се прекъсне връзката между текст, разположен в н...
Печатни технологии
Флексопечат- инструкции за закрепване и сваляне на печатната форма
Печат с редуцирано количество или без печатарска пудра
Тампонен печат

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Софтуер за сканиране
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 13:05 
Срамежлив

Добър ден. Аз съм нов в сканирането и може би ще задам глупав въпрос, но не намерих сам читаво решение.
Искам да намеря софтуер който да ми позволява:
1. Да използвам произволен модел скенер
2. Да ми позволява да задавам основните настройки на сканирането
3. Да ми позволява да задам всички основни изходни формати на файлове с прилежащите им настройки.
Така това което не искам да прави :) софтиера е :
1. Да не използва собствени драйвери за скенери по негово усмотрение така че когато моя скенер не попада в тази група да се чудя какво да правя - нормалните програми би трябвало да "погледнат" какви скенери са инсталирани на съответната машина и да предложат възможност потребителя да избере един от тях.
2. Когато сканирам черно-бяло (текст а аз това сканирам основно) искам изходния ми файл например tif да се запази в формат за черно-бяло а не за 32 битов цвят, т.е. 32 пъти по голям файл.
Аз намерих няколко програмки - някои имат част от функциите други имат друга част но не намерих всичко накуп - а то не е много по дяволите. Надявам се да ми помогнете малко. Предварително благодаря.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 13:44 
Старо куче - медалист
Аватар

разгледай това

Цитат:
SilverFast Ai combines a very intuitive 2-level user interface with sophisticated and professional control. Predictable color from the SilverFast preview gives imaging and color reproduction a new dimension, ensuring the correct workflow to the final scan with the ScanPilot. SilverFast comes as a standalone application and also as an Adobe Photoshop or TWAIN plugin. The integrated SilverFast JobManager adds high-end productivity so many scans can be processed quickly and automatically. Tutorial QuickTime movies in each SilverFastAi dialogue help users to quickly master all controls easily! The patented optional IT8-industry-standard calibration is a uniquely integrated function for precise color results.

Create professional looking images from your scanner:

* Generate sharp and vivid scans using our powerful, automatic functions
* Convert more than 120 different film types with NEGAFIX and adjust film exposure in real time
* Use Global and Selective Color Correction
* Apply Dust and Scratch Removal
* With MidPip Color Cast Removal any difficult color casts can be removed

...and many more!

LaserSoft Imaging supports the following scanner manufacturer: Agfa, Apple, Avision, BenQ (Acer), Braun Phototechnik, Canon, Crosfield, Epson, Heidelberg (Linotype), Howtek, HP, Kaiser, Kodak, LaCie, Leaf, Leica, Mediax, Microtek, Minolta, Nikon, Pacific Image Electronics, PFU, Plustek, Polaroid, Praktica & Kaiser, Quatographic, Reflecta, Samsung, SmartDisk, Storm, Umax.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 14:14 
Срамежлив

Разгледах го. В сайта на фирмата производител преди да го свалиш задаваш производител и модел на скенера. Мисля си, че така сваляш софтуера само за даден скенер. Не мисля че е много удачно, като си сменя скенера айде търси нова програмка. Според мен доброто решение е програмката да използва разпознатите от Windows скенери.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 14:23 
Старо куче - медалист

1. Добрите програми често не познават по много скенери.

2. Добрите сканьори не работят с по 10 скенера.

3. Някои от най-подходящите софтуери за сканиране идват със самите скенери (и най-често това е SilverFast за съответния скенер).

Ти попита, ние те посъветвахме. Ако не ти харесва, може би трябва да попиташ другаде...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 14:41 
Старо куче - медалист
Аватар

IrfanView

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 14:56 
Старо куче - медалист
Аватар

http://www.hamrick.com/

Ползвал съм пробната версия за тест. Много як софт.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 15:56 
Срамежлив

Да разбирам нещата не са толкова хубави колкото ми се иска, но това често ми се случва за доста неща така че съм свикнал;) И нямам намерение да ставам добър сканьор, просто ми се иска да мога бързо и лесно да си сканирам каквото ми трябва :)
IrfanView го разглеждам в последния час и не съм впечатлен.
А софтуера на hamrick наистина е много добър аз и на него се спрях първо. Само дето не ми познава единия скенер. Можете ли да ме посъветвате по въпроса има ли решение различно от това да сменя скенера :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2009, 16:08 
Старо куче - медалист
Аватар

Е какъв е този безценен скенер дето не го разпознава? Бях чел някъде , че софта разпознавал няколко хиляди модела на скенери и това му било най-хубавото. Да не е от версията на софта :-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2009, 08:25 
Срамежлив

Ами аз се ъпдейтнах до последна версия и ще пробвам пак с оня скенер и ще пиша после какво е станало. А скенера е ScanExprees A3 USB 1200.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2009, 07:59 
Старо куче - медалист
Аватар

Цитат:
Mustek/Packard-Bell
.........
The following scanners are supported on Windows when the WIA driver from the manufacturer is installed:
.........
# ScanExpress A3 USB 1200 Pro
# ScanExpress A3 USB 600 Pro
# ScanExpress A3 USB 600/1200 Pro
.........

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2009, 15:06 
Старо куче - медалист

Ето ти едно малко нестандатрно решение:
Ползвай ABBYY FineReader. Това е OCR, но работи върху драйверите на наличните скенери и може да записва TIFF. Доколкото сканираш основно BW, ще ти свърши работа. При нов скенер, инсталваш съответния му драйвер, а ABBYY-то работи отгоре му без да се налага да променяш навиците си (което май е проблема).

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2009, 09:05 
Срамежлив

Здравейте, извинявам се за забавения отговор ама една 6 дневна командировка забави нещата.
Значи с последната версия на VueScan всичко е наред :) Вече съм щастлив човек че с една програма правя всичко което ми трябва. Препоръчвам я на всички които иман моите нужди. Благодаря на всички форумци за помощта. Форума е страхотен, удоволствие е за мен да срещна компетентни хора, които разбират от нещата които правят.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа