ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Възможно ли е и как могат да бъдат изтрити всички налични стилове в даден файл рабо...
Когато копирам обекти в Indesign, как мога да ги поставя на същото място, от което ...
При печат на черен текст върху пантон, как трябва да бъде подготвен файла, за да ня...
Печатни технологии
Решете проблема на принтера си - част 1 - бендинг
Офсетов печат
Какво да използваме за ръчно почистване на фотополимерните клишета за ...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какъв точно скенер да си взема
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010, 14:53 
Срамежлив

Здравейте, бих искал да се допитам до мнението ви относно закупуването на скенер. Значи става въпрос за следното - искам да сканирам само и единствено различни видове емблеми, надписи и форми, които после да изрязвам на фолио с помощта на плотер. Тоест - не ми трябва за цветове, а само за форми. Значи ли това, че трябва да си взема най-простия и евтин скенер или все пак и по-сложните форми изискват по-добра резолюция на сканиране (мисля че така се казваше). Искам да подчертая, че съм абсолютно бос в тази материя и не разбирам абсолютно нищо. До днес дори не бях се вглеждал по-обстойно в такова устройство. Видях, че има евтини машинки, комбиниращи принтер и скенер в едно по магазините, които са около 100-ина лева, но резолюцията на сканиране е около 600х1200 dpi...
Дали това ще е достатъчно в моя случай?
Благодаря предварително.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2010, 15:01 
Старо куче - медалист
Аватар

Тези комбинираните устройства по 100 лв са си един та*ак. Вземи си някакъв скенер с прилична хардуерна резолюция и дето не е куче марка и трупай опит. Имай предвид, че освен скенера ще ти трябва и рисуване (векторизиране) за да режеш логото после.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2010, 16:41 
Срамежлив

Ами всъщност аз вече си взех такава - на Ексон. Скенера е с 1200 на 2400 резолюция, а цената беше точно 99лв. Пробвах да сканирам една лепенка и горе-долу качеството е достатъчно добро, че да мога да я пречертая, но за автоматично векторизиране не съм пробвал още дали стават сканираните неща. Иначе знам за векторизирането и затова пуснах и още една тема в раздела за Корел, но очевидно ще ми трябва доста време, за да се науча да правя сносни графики, защото автоматичната функция за векторизиране май не върши перфектна работа.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2010, 16:50 
Старо куче - медалист

Дано поне да е на еПсън, а не на еКсън, че второто ми звучи като Панасоаник или Адибас.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2010, 17:20 
Срамежлив

ХАаххахахахаах, да, прав си - Епсън е, не е Ексън. :oops:
Иначе е доста читава машинка за парите си, дори и за моето скромно и неособено компетентно мнение. Трябваше да избирам между него и един Канон, който беще със същите параметри и цена, но ми казаха, че при този цветовете за принтера се зареждат по отделно и така например ако ти свърши само жълтото, можеш да заредиш само жълто, а не трябва да сменяш всичките. А и ми хареса повече, защото е черен... :D :D
Иначе го взех от Технополис, но това, което ми направи впечатление е, че за същата цена, при това на промоция, в Плесио се продаваше по-скапания модел. Демек - в Плесиото за 99лв беше SX115, който има два пъти по-слаба резолюция на сканиране, а в Технополис на същата цена си взех SX215.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа