ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как да направя QR код с картинка в него?
При страниране на книга има ли основни правила относно големина и вид на шрифта и р...
При печат на черен текст върху пантон, как трябва да бъде подготвен файла, за да ня...
Печатни технологии
Сублимационен трансфер
Какво влияние оказват избелителите в хартията при измерването на цвето...
Печатарските "лунички" - тайната на жълтите точки

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Некоректната фирма "МЪРФИ М"
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011, 15:03 
Срамежлив

Уважаеми колеги,

Позволявам си да ви занимая с този проблем, тъй като от некоректни фирми никой не е застрахован.
В училището на дъщеря ми след двайсетина дни ще има тържество. Попитаха ме дали можем да им съдействаме и да намерим 45 броя тениски - цветни, без щампа. Поразрових из интернет – тъй като ние сме печатница – офсет и много рядко ми се налага да търся шапки, тениски и т.н. и стигнах до рекламна агенция „МЪРФИ М” с управител Надя Михайлова. След запитване от моя страна за конкретни размери и съответни бройки от тях, тя ми върна оферта за 45 тениски – размери XS, S и M. Любезно ми предложи да ги докара на удобно за нас място. Без да подозирам, че може да се случи нещо нередно, помолих Надя Михайлова да ги достави в училището, като по този начин и ще получи веднага парите си в брой.
На другият ден бях изключително неприятно изненадана от новината, че тениските са с неподходящи за децата размери и съвсем различни от предварително договорените. Направих опит да се свържа с Н. Михалова, но това се оказа трудна работа. Случайно вечерта на стационарния в офиса й я открих, обясних проблема и тя любезно обеща на следващия ден да поправи грешката и да изпълни коректно поръчката. Вече разбирате, че обещанието не беше спазено, а „колежката” или ми затваряше мобилния си или не ми вдигаше.
Не искам и да си представя колко е спечелила от тази нещастна бройка тениски с обща цена 135 лв., заради които заложи името на фирмата си. От своя страна аз държа на своето и ще възстановя парите на училището, с големи извинения.
Вярно е, че трудно се работи по време на криза, всички сме го усетили, но все си мисля, че трябва да запазим коректността към клиентите и колегите си!
Така че, скъпи колеги, когато решите да ползвате услугите на рекламна агенция „МЪРФИ М” в София, на ул. Патриарх Евтимий № 66, вх. В, имайте едно наум.

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Некоректната фирма "МЪРФИ М"
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011, 15:15 
Старо куче - медалист

Ако това е същата агенция, която внасяше бележници, аз пък нямам никакви лоши спомени от случаите, в които съм работил с тях. Грешки се случват, разбира се, но е хубаво и да се поправят, особено ако има консенсус за това дали грешката е грешка. Все пак не мислите ли, че в случая може да има някакви обективни причини за прекъснатата комуникация, които да са извън липсата на желание за оправяне на проблема?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011, 15:41 
Срамежлив

thomas написа:
Ако това е същата агенция, която внасяше бележници, аз пък нямам никакви лоши спомени от случаите, в които съм работил с тях. Грешки се случват, разбира се, но е хубаво и да се поправят, особено ако има консенсус за това дали грешката е грешка. Все пак не мислите ли, че в случая може да има някакви обективни причини за прекъснатата комуникация, които да са извън липсата на желание за оправяне на проблема?

За първи път си позволявам да пиша за некоректни колеги, а и не бих го направила, ако въпросната Надя Михалова ми беше обяснила човешки проблема си - може би е прочиствала склад и това са били остатъчни бройки. Защото в последния ни разговор, когато й казах, че размерите не отговарят на поръчаните, тя ме попита "Е толкова ли са им големи на децата, не може ли все пак да се ползват?". Не приемам за нормално да ми затваря телефона и да отказва да разговаря. Не знам колко основателни и какви биха могли да са обективните причини.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011, 15:55 
Старо куче - медалист

Не бе, имах предвид някаква наистина основателна причина - примерно да е попаднала в болница или нещо подобно! Иначе не оправдавам, разбира се! Освен ако номерата отговарят "на книга", но реалните размери не са адекватни на номерата, които са изписани - това се случва понякога, но почти без изключение - в обратната посока (т.е. китайците често правят тениските по-малки, защото тяхната представа за голямо е доста различна от европейската).

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011, 16:21 
Срамежлив

thomas написа:
Не бе, имах предвид някаква наистина основателна причина - примерно да е попаднала в болница или нещо подобно! Иначе не оправдавам, разбира се! Освен ако номерата отговарят "на книга", но реалните размери не са адекватни на номерата, които са изписани - това се случва понякога, но почти без изключение - в обратната посока (т.е. китайците често правят тениските по-малки, защото тяхната представа за голямо е доста различна от европейската).

Бях поръчала само XS, S и М - имам мейл от нея с потвърдени размери и съответно бройки - L не фигурира нито в моето, нито в нейното писмо. А тя е доставила L. А любезната служителка от офиса й, с която се свързах два пъти след отказа на шефката й да говори с мене, ми обясни, че въпросната е много заета жена. Абе то и ние сме заети, ама все за два-три дни можеше да вдигне телефона си, нали?
Лошото е, че сега се чудя какво да правя с тези тениски - не мога да намеря същия цвят, а те вече са казали на децата колко струват... Абе изобщо нямам думи...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 10:46 
Срамежлив

Лошо е когато се случват подобни неща.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 12:28 
Старо куче - медалист
Аватар

Едно ходене до Илиенци щеше да ти спести главоболията :D

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 15:28 
Срамежлив

И за да завърша темата - пуснах на рекламни агенции писмото за фирма "Мърфи М" и получих много писма от колеги, пострадали от тях с некоректно изпълнени поръчки. Явно това е практика в тази фирма. Жалко, че никой до момента не си беше направил труда да предупреди по някакъв начин.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2012, 09:58 
Срамежлив

rayprint-raydesign написа:
И за да завърша темата - пуснах на рекламни агенции писмото за фирма "Мърфи М" и получих много писма от колеги, пострадали от тях с некоректно изпълнени поръчки. Явно това е практика в тази фирма. Жалко, че никой до момента не си беше направил труда да предупреди по някакъв начин.

Ние изпълнявахме поръчки на Мърфи М. Винаги в срок, с оставане след работно време....За благодарност госпожата "забрави" да плати няколко фактури. На стойност над 6000лв. Попитахме колеги, занимаващи се със сито печат и се оказа, че това за нея е стил на работа. Няколко пъти ни каза, че е пуснала суми но.......нищо. Изпратихме и нотариална покана да се издължи в 14 дневен срок - никакъв резултат. Сега по законния ред ще продължим да си търсим парите.
Та внимавайте с Мърфи М. Забравих да спомена, че първата неплатена фактура е от средата на ноември 2011г.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа