ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Къде е най-добре да се задават овърпринт и трапинг – в програмите за предпечат или ...
Какво е trim box и как се дефинира?
Защо не е добре да подам растерен файл за печат?
Печатни технологии
Какво е лентикулярен печат?
Какво влияние оказват избелителите в хартията при измерването на цвето...
Какво знаем и какво не знаем за „Вералита“, полиестера и ко-полиестера...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: НЕКОРЕКТНИ РАБОТОДАТЕЛИ
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2006, 16:25 
Гърмян заек
Аватар

Вдях, че има тема в която се обсъжда, но смятам, че е доста важно "Гадовете" да имат по-голяма публичност и дай боже едни ден най-малкото да променят отношението си към хората които им вадят хляба. Сигурен съм, че поне половината от хората посещаващи форума имат горчив опит с бивши работодатели. Нека чуем имената им за да не сме поредните "идиоти"!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2006, 16:47 
Гърмян заек
Аватар

Като автор на темата мисля да открия щафетата! Ето едно място където не трябва да работите - Полиграфска къща "ДАРС". Голяма фирма (над 150 човека персонал), милионни тиражи, много пари, голям... да не ставам вулгарен. Не само, че работиш като бизон (9 човека предпечат не можехме да смогнем да издаваме поръчките) за смешни пари. Бавеха заплатите със седмици, а отговора на въпроса "Кога ще има заплати?!" беше "Не, че ви гледаме в портмонетата, но взимате доста пари! Няма да е лошо да си спестявате за такива дни!". Спечелиха първа награда на световното изложение за най-труден етикет, а не благодариха даже на хората които го направихме! Нагли до безобразие. Има още десетки и стотици такива примери, но най-лошо става когато решиш да напускаш. В моя случай трябваше да изтърпя изречения от сорта на "Взехме те от улицата!" или "Когато дойде при нас беше никой! Ние те научихме да работиш, за това няма да получиш отпуска. Тя, както и последните ти две заплати (говорим за над 1000 лв.) ще бъдат взети от фирмата като обезщетение на това, че те направихме човек!" и още, и още... Тук е мястото да отбележа, преди да започна работа там бях работил в други две печатници и три рекмани агенции (не съм супер професионалист, но не бях и клошар). Естествено не получих нито лев. Още не са ми дали трудовата книжка и не мога да подпиша договор с нов работодател. Абе кофти хора, кофти място! Моят съвет е "Не ходете да работите там!"

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2006, 18:03 
Е това последното не може да си го написал за 20 секунди! ;-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2006, 21:06 
Гърмян заек
Аватар

интерсна тема си подхванал. Дано да стане дълга и да се сложи при важните. Аз не съм сменил много фирми, но това което казваш за тази фирма е направо експлотация и гавра с персонала.
Моето мнение е че не трява да се разботи в много голяма фирма, но пък и да не е малка с 2 -3 човека пресонал (защото малките фирми още нямат много клиенти и не дават много пари).

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2006, 21:55 
Старо куче - медалист
Аватар

Казано честно, надявам се темата да стане мноооого кратка :wink: даже мислех да не се включвам. Не че имам и какво толкова да разказвам - основно неплащане навреме и измисляне на глоби, но не е фатално, ще го преживея :lol:

Относно малка или голяма фирма, не мисля че това има значение. Важен е обема на работата и коректността на клиентите. И маркетинга естествено, но шеВа не го броя :wink: Били сме и трима страньори на ежедневник и сам съм бил в седмичник, това наистина няма особено значение. За рекламните агенции пък това е с пълна сила!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2006, 18:12 
Гърмян заек
Аватар

Vestnikar4e написа:
Казано честно, надявам се темата да стане мноооого кратка

Абсолютно съм съгласен! Дано има по-малко убидени работници и повече коректни работодатели. Тази тема съм я направил и за самите работодатели. Не за да вземат думите ми на контра, а за да се замислят защо съм ги написал. Не съм този който си "чеше езика" и се чуди какво да каже за да е интересен. Аз ОБИЧАМ това което правя. Влягам всичко от себе си в работата, но подобно отношение съсипва желанието, самочувствието и естествено се отразява негативно на крайния резолтат. Дано думите ми послужат на всички - да си вземат поука. Ако съм убидил някой... сигурно има защо!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2006, 19:30 
Старо куче - медалист
Аватар

Да бе човек, ама надали някой ще погледне, пък и да види... се тая.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2006, 16:23 
Гърмян заек
Аватар

Обречена кауза викаш... :?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2006, 18:12 
Старо куче - медалист
Аватар

silvesterjunior написа:
... но пък и да не е малка с 2 -3 човека пресонал (защото малките фирми още нямат много клиенти и не дават много пари).

Тук не си прав. Поне във фирмата, в която работя това не важи.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2006, 09:21 
Гърмян заек
Аватар

Е предполагам, че всеки тук е наясно с това. Големите успехи са плод на много труд и много хора. Всичко е въпрос на колектив и професионално отношение, или както казват хората: "Сама птичка, пролет не прави!". Колкото повече професионалисти на едно място, толкова по-добри резултати (или поне в повечето случаи...)!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2006, 08:58 
Старо куче - медалист
Аватар

малко OFF, ама не се сдържах
XtremE® написа:
..."Сама птичка, пролет не прави!". Колкото повече професионалисти на едно място, толкова по-добри резултати (или поне в повечето случаи...)!

представи си едно списание от 64 страници, ако го правят 64 "професионалиста" ли ще е по-добре?
а има и друга поговорка: "Много баби - хилаво бебе" ;)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2006, 09:32 
Гърмян заек
Аватар

Малко ОFF и от мен, ама с тази тъкавица в лицето... :wink:

НАСКО... я ти си представи едно списание от 64 страници което правиш сам и едно списание от 64 страници което правят екип от фотограф, страниор /или двама/, арт директор, технически директор и още много, много хора които има с какво да се занимават без да пречат на другите, а точно обратното. Та за кое списание говорим. Ти ми прие думите много буквално. Мисълта ми беше, че най-добрите работи са плод на голям колектив... Но да не забравяме, че нищо прекалено не е полезно...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2006, 21:41 
Старо куче - медалист
Аватар

... и по двама дизайнера на страньор... :lol:
е, не можах да се въздържа пак

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2006, 15:33 
Старо куче - медалист
Аватар

Мани, бегай! Случва ми се от време на време... ставам разноглед, разноух и разнорък! :lol: :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2006, 21:47 
Гърмян заек

Vestnikar4e написа:
Мани, бегай! Случва ми се от време на време... ставам разноглед, разноух и разнорък! :lol: :wink:

... и многокрак :-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2006, 22:09 
Старо куче - медалист
Аватар

Хаха
Да бе, Слейпнир, или там както се казваше осмокракия кон на Один :wink: :lol:

Най-забавно е, като почнат да спорят :twisted: освен ако не требе бързо да се приключва броя, разбира се :evil: като сега!!! :evil:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2006, 16:26 
Старо куче - медалист
Аватар

Само една вметка по темата.
Не са ти платили последни заплати, не са ти дали трудовата книжка, неизползвана и неплатена отпуска... Достатъчно нарушения са направили, за да им стъжниш живота.

Можеш да им спретнеш едно дело. Тези дела са БЕЗПЛАТНИ за служителя!!! Ако работодателят е виновен, той поема разходите по делото. А тук просто има очевадни нарушения. Има адвокати по трудово право, в 95% от случаите делата /които се разрешават много бързо/ се печелят от работниците, защото един работодател можеш да го хванеш за доста нарушения по Кодекса на труда.

Не навеждай глава и не си мисли, че нищо няма да се промени.
Мой колега осъди по този начин наш бивш работодател.
Всеки трябва да си защитава правата!!! Повечето некоректни работодатели разчитат точно на това - всеки ще си мълчи от страх да "не му направят мръсно". А много често само завеждането на дело може да ги вразуми.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2006, 17:10 
Гърмян заек
Аватар

Права си абсолютно, но не мисля, че си заслужават нервите и вниманието. Отделих им достатъчно и от двете...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2006, 17:44 
Старо куче - медалист
Аватар

Абе то време и внимание заслужава, но ако тръгна да съдя бивши (и настоящи) работодатели къде ще му излезе края! Пък и от всички колеги с които работя не знам повече от двама, на които да им се плаща редовно :evil: Редовна е само работата! :evil:

От друга страна, връщайки се в спомените, когато идват данъчни и други существенца в офис, нещата надали ще свършат в полза на служителя. Като гледам, той просто ще бъде уволнен, а работодателя ще кихне нещо тук таме.

Абе знам ли, може би просто все моите шефове са некви... без коментар, та да не псувам! :wink: :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2006, 17:45 
Деситка, въпреки че на теб не мислех повече да ти отговарям по какъвто и да е повод, мисля, че тук се опитваш със съветите си (макар и неволно) да навлечеш на главите на хората страдания, от които после няма да ги измъкваш ти и затова се обаждам, за да ги предпазя...

Първо, делата може и да са безплатни за работниците, но адвокатите със сигурност не са, времето също, а на похабените нерви просто не ми се иска да правя оценка!

Второ, имай предвид, че фирмата, за която става дума, е прекалено добре подкована от юридическа гледна точка, за да си позволи да прави такива глупости без обосновка, та в този смисъл надали е толкова добра идея да се атакува по съдебен ред, защото преди да направи това, което е направила, сигурно е премислила добре как ще се защити. И то не емоционално, а чисто юридически.

Това, че си чувала как някой е спечелил подобно дело, може би попада в онзи раздел на литературата, където са и чистите хижи на Витоша с добро обслужване, в които сам си носиш храната...

И трето, моля потърпевшият да не се обижда, защото не е обвинение към него, но все пак сме чули само една гледна точка, нали така? ;-)

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа