ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Защо бихте искали да конвертирате от Pantone в CMYK и обратно?
Как да поискам оферта?
Как може да се определи на каква линеатура трябва да се растеризират файловете при ...
Печатни технологии
Флексопечат- инструкции за закрепване и сваляне на печатната форма
Трансферен печат (cold peel)
На същата вълна: основи на управлението на цветовете за широкоформатен...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: РА ДИВА - Таня Тодорова 2009
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 17:15 
Гърмян заек

С настоящата втора тема в този форум подсещам въпросната госпожа, че ако до 6 март 2009 не изплати дължимите си суми по фактура от месец май 2008, ще предприемем адекватни, тествани и бързи мерки за събиране на дълговете.

Използвам случая да предупредя и всички коректни колеги да внимават с РА ДИВА - Таня Тодорова и да работят само кеш, в брой или на ръка с подобни хора.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 18:21 
Старо куче - медалист

Само да ти подхвърля идеята, че наличието на подобно изказване, написано черно на бяло в този форум, може да бъде използвано срещу теб от добри адвокати в съда, ако госпожата реши вместо да си плати сметките, да изкара сама още малко пари от вас. Защото предполагам, че под "адкватни, тествани и бързи мерки" нямаш предвид работата на нашия многоуважаем съд :-)

И като стана дума за съд, аз вече от повече от половин година съм започнал съдебни действия за неплатени фактури на стойност над 30,000 лева от един реномиран италиански производител на вани и душ кабини със завод в България, като за това време се разбра, че делото не само няма да се води в София, не само няма да се води и в окръжния съд, на чиято територия се намира заводът на въпросния клиент, ами ще трябва да се разбие на 7 дела (по едно за всяка неплатена фактура), които ще се гледат някъде в края на тази пролет в районния съд в малкия град, т.е. съвсем на негова територия, и че освен че междувременно харча доста пари и за адвокати, всъщност нямам никакви особени гаранции, че накрая, след няколко години, след като спечеля, ще имам да си взема нещо повече от цървулите на въпросните италианци, които сигурно дотогава ще са успешно фалирали, или поне българския им завод.

Та май наистина постепенно ще се окаже, че методите за плащане от типа "кеш, в брой или на ръка", и то във варианта "с парите напред" ще стават все по-популярни оттук нататък.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 20:22 
Старо куче - медалист
Аватар

Томасе, доколкото знам с какво се занимаваш и в какви обеми, в конкретния случай не си ли се замислил за Застраховка срещу краткосрочен търговски риск - доста е непопулярна услугата и малко застрахователи я предлагат, но мисля, че това е също алтернативно решение на авансовото плащане - то в случая е малко „след ебане реване“ (да ме прощавате за клачианския израз!), но все пак е идея за относително безпроблемно решаване на ситуацията с некоректни платци. Естествено цената на застраховката трябва да се включи в цената на продукта....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 21:21 
Гърмян заек

Уплаши ми се окото 30 хил :shock:
Впрочем малко оффтопик, ама един колега води 7 (седем) години дело срещу един охлюв, който се беше настанил в двора на къщата му и дигнал бараки...белким да го изгони... Та... късмет...

Върнете се в началото

Заглавие: Неам думи
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2009, 13:19 
Гърмян заек

Знам и мерси, Томасе, но няма да се осмели.

Кокошкарска история е, но ще ги преборя много скоро.

А какво да правим с многобройните обещания - ще ви платим - когато имаме пари...

Дайте да направим сдружение - Принт, Кеш & Кери. ;)

Казвам ви от собствен опит - по-добре на се приемат поръчки от определени хора, отколкото да се затъва с всяка следваща. Ние не сме адвокати и консултанти, влагаме и скьпи материали и време и после гоним клиентите по няколко месеца.

След празниците подготваям 2-3 срещи с фирми за събиране на вземания и ще ви пиша в отделна тема докъде съм стигнал. Преди просто решихме проблема след сложни преговори и досаждане.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 16:55 
Срамежлив

При нас отдавна нещата се определят в стила: "Нема пари - нема сделка. Ако не ти отърва - иди при някой друг". Дори на една от големите български пивоварни наскоро им беше отговорено: "Когато съберете парите, ни се обадете и ще поговорим..." само заради това, че искаха да се съгласим с общите условия на договора им, преди да са чули цената.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа