ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как може да се разбере кой е съотвестващия цвят по Panton на определени, предварите...
Коя версия на PDF да използвам?
Как да запазя цвят от палитрата на Pantone, в изходен файл, създаден във Photoshop?...
Статии
Mike Ferrari – въпроси и отговори за дигиталния печат на опаковки
10 съвета за създаване на фирмено лого
Безплатни онлайн инструменти, които всеки дизайнер трябва да познава...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Печат върху тениски
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013, 16:16 
Гърмян заек

До сега не съм се занимавал с това но имам клиент който иска печат върху тениски но не с рекламна цел
Целта е печата да е колкото се може по-качествен. Не знам каква технология трябва да е - ститопечат, директен печат.
Четох някъде че това става с директен печат върху текстил със спец машина за тениски. Виждал съм такава в Полиграфия МС, но тогава не бях по този повод там, т.е. знам я само визуално. Опъва се плата на обръч след което се печата...
Изображението което ще се печата е от проф. фотография. Гони се детайлност в печата и целта е да не е като този промазания печат, който след време се начупва и рони от плата.

Може ли идеи съвети какъв трябва да е печата и евентуално кой предлага такъв. За предпочитане Варна или Пловдив или нещо по средата

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Печат върху тениски
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013, 17:04 
Старо куче - медалист
Аватар

ето една стара тема:
viewtopic.php?f=25&t=8500

Дано ти е полезна.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2013, 16:39 
Гърмян заек

Благодаря
Полезна ще :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2013, 14:13 
Гърмян заек

Порових се из данните в посочената тема, но информацията е доста стара. Вортекс нямали директен печат.
питах тук там, но някои ми обявиха космически цени, примерно сайтове за щампи на тесниски на дребно...
лутам се тук 2 седмици вече...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2013, 14:23 
Старо куче - медалист
Аватар

Преди време твърдяха , че имат много модерна техника по въпроса. Странно!

Иначе има няколко принтера за директен печат върху тениски продадени в БГ.

Единия вариант е да звъннеш на търговците и да ги питаш къде са продали такава машина, другия да продължиш да ровиш.

Ето линк към сайт на търговец за ориентир:
http://www.factor.bg/new_dtg.php

Върнете се в началото

Заглавие: DTG принтери
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2013, 14:29 
Старо куче - медалист
Аватар

Ако драснеш в гогъла DTG принтери излизат фирми, които имат техниката в БГ. Може да ти свършат работа.

Опс, гледам, че излизат пак само търговци.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2013, 12:21 
Гърмян заек

Колега,задай въпроса коректно на каква материя се печата ,колко цвята е изображението ,детайлност се гони на кое,плата ще се пере със.....,ще се ползва там и там,тираж и ще получиш отговор.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Юли 2013, 10:53 
Гърмян заек

С фактор се видяхме на пловдивския панаир. Предлагат сублимационни принтери.
Търся пълноцветно качествено изображение CMYK. До колкото разбирам това се прави със сублимация при полиестерни материи, може би и други изкуствени. Вариант е и директен печат върху текстил, но и там разбирам че се работи с изкуствени материи.
При тези варианти се печата плата и тогава се шие. Пак е решение, но за малко квадратура не знам дали ще има добра цена.
Остава да търся решение за вече ушити тениски... Нямам насоки за тях, а ситопечата не ме удовлетворява като качество и трайност.
Също така ми се иска и нещо върху памук отново качествено изображение и трайности... както за вече готови тениски, така и за плат на кв. м.
Всичко това трябва да издържа на пране.... машинно ръчно с перилни препарати, за домашна употреба.
За тиражи клиентът ми не уточнил към момента. До сега е работил със ситопечат и иска нещо по-добро.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 17:27 
Срамежлив

servlet написа:
Остава да търся решение за вече ушити тениски... Нямам насоки за тях, а ситопечата не ме удовлетворява като качество и трайност.
Също така ми се иска и нещо върху памук отново качествено изображение и трайности... както за вече готови тениски, така и за плат на кв. м.
Всичко това трябва да издържа на пране.... машинно ръчно с перилни препарати, за домашна употреба.
За тиражи клиентът ми не уточнил към момента. До сега е работил със ситопечат и иска нещо по-добро.

Здравей,
Разполагам с Kornit Storm II. Производителност - до 200 бели и 76 цветни на час. Памук, смеси, 100% полиестер. Поле на печат 40х50 см. Тел.: 0885004655. София, до Окръжна болница.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2013, 18:55 
Гърмян заек

"Остава да търся решение за вече ушити тениски... Нямам насоки за тях, а ситопечата не ме удовлетворява като качество и трайност."
А наясно ли си директния печат в/у плата с какви мастила/бои/ се печата ,че ситото не е трайно.Прочети първо преди да се изказваш неподготвен колега.Да не ти обеснявам че повечето памчук също се печата на сито,нищо че е на руло плата.....Незнаете тиража,къв ще е продукта готов на кройка ,с какъв състав пък имате изисквания за качество и трайност- просто несериозно..

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2013, 18:55 
Гърмян заек

"Остава да търся решение за вече ушити тениски... Нямам насоки за тях, а ситопечата не ме удовлетворява като качество и трайност."
А наясно ли си директния печат в/у плата с какви мастила/бои/ се печата ,че ситото не е трайно.Прочети първо преди да се изказваш неподготвен колега.Да не ти обеснявам че повечето памчук също се печата на сито,нищо че е на руло плата.....Незнаете тиража,къв ще е продукта готов на кройка ,с какъв състав пък имате изисквания за качество и трайност- просто несериозно..

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа