ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
От известно време ми изчезнаха бързите клавишни комбинации в Indesign. На какво се ...
Може ли да бъде изчислена дължината на даден векторен контур с програма за предпеча...
При създаден book документ в Indesign, който съдържа няколко файла, как може да бъд...
Печатни технологии
Решете проблема на принтера си - част 2 – задиране на главата
Проблеми при офсетовия печат и начина за тяхното отстраняване (част 2)...
Точната лупа, която ви трябва

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Гаранционен стикер на лента като тиксо?
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 11:42 
Срамежлив
Аватар

Някой чувал ли е за такова нещо? Освен това е напечатана през равни интервали. Кажете ми моля, ако знаете от къде да се сдобия с това.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 13:31 
Гърмян заек

Това и на мен ми е интересно как става. Колега имаше една смешна порачка за три такива ленти самите ленти приличаха именно много на тиксо тъй като клиента бързаше нямаше как да му мисли как да ги прави и ги мина на фрееджета сложи лентите една до друга отлепи 27 см от лентите опана ги напечата надписите които бяха някакво лого нацъкано на 5 см после завъртя тиксото и пак тъй за 1 час и половина ги напрай и ги даде на клиента но сигурно има по-лесен и по-бърз начин начин но нито аз, нито той бе правел такива работи преди за да знаем. :roll:
Но все пакза мен би било по- лесно с ролка стикерна хартия било то бяла или прозрачна и термопринтера .

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 19:00 
Старо куче - медалист

Ама какъв точно е проблемът?! Гаранционни стикери би трябвало да се продават на ролки за термотрансферни принтери като всяка друга самозалепваща медия. Самите ролки се произвеждат у нас, доколкото знам, главно в Демакс, а се продават от всички търговци, които продават и термотрансферните принтери.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 19:57 
Срамежлив
Аватар

Проблемът е, че трябва да е една непрекъсната лента. Точно като тиксо, но гаранционно и напечатано с логото на фирмата.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 21:51 
Гърмян заек

Лентите за термо принтерчетата са непрекаснати или изрязани в някаква форма ама те не са без подложка на лепнещото не са като тиксо тоест не са една лента която е навита сама на себе си тогава печатахме с фрееджет върху нещо именно като тиксо. Ако ти трябва такова идея си нямам но ако ти трябва гаранционен стикер се прави принципно с такива ролки самозалепваща прекарани на печат през термопринтера.
Онази лента, на която печата колегата ми тогава бе за да се опакова вместо с тиксо с нея кашони а на лентата да има за по-готено логото на фирмата тогава клиент беше донесъл ролките и незнам откаде ги беше взел незнам дали е възможно да се ползва за целта и обикновенно тиксо но то определено немога да го прекарам през термо принтер, а и онова което ми бе донесено тогава бе по-различно някак си приличаше на пвц фолио прозрачен гланц ама не съвсем не мога да го обясня точно но много ми хареса и ролката и резултата който се получи тогава.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 22:51 
Срамежлив
Аватар

Зная какво е термолепенка и термопринтер, но не знаех, че има непрекъсната такава :roll: Ще дрънна една шайба утре в микроасу, те сигурно имат и ще предложа този вариант на клиента. На мен ми трябва за сито обаче, щото е лого в 2 цвята. Това, което ми е пратил като снимка на изделието е баш тиксо с картонената подложка и т.н., акъла ми не го побира кой и къде го е изработвал...
Благодаря за помощта :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 10:43 
Гърмян заек

Щом е сито работата е като песен(пак зависи какви машини имате)
Но все пак някой да знае именно нещо като тиксо предназначено за печат отогре му. онова което гледах прилича много като материя на стикерите на windows vista такова гланцово и дебело и като минахме отогре му на фрее джета си остана такова тоест не стана грапаво там кадето е печата, изглеждаше все едно че после допълнително му е било ударен ламинат а не бе така. И има ли по лесен начин за печат че за 3 ролки час и половина на ффреджета ми се струва много.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 18:44 
Срамежлив
Аватар

Ами не знам по-лесен начин, не ми се е налагало и да мисля такъв.
Сега моята работа се улесни, защото се оказа, че си било нормално тиксо, а не гаранционна лепенка. Тиксо печатат цветно до 3 цвята в една хасковска фирма "Фолипласт" на доста изгодни цени според мен. В София такава услуга мисля, че няма никъде.
Та ако на някой му трябва нещо подобно вече ще знае къде да търси :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 19:22 
Старо куче - медалист
Аватар

Много полезна информация!
Ще се радвам ако и други споделят информация за такива по редки продукти и услуги. Пишете за тях обаче в раздела Кой, какво, къде прави.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 19:47 
Гърмян заек

Vertum a да знаеш с какви машини работят. за пренавиването и печата. Много ми е интересно понеже малко хора маи го праят това, а с фрееджет става но икономически е неизгодно 1.5 часа за три ролки тоз оператор що неща щеше да напечата за това време.

пс няма нужда намерих си :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 20:15 
Срамежлив
Аватар

Maznio написа:
Много полезна информация!
Ще се радвам ако и други споделят информация за такива по редки продукти и услуги. Пишете за тях обаче в раздела Кой, какво, къде прави.

Toва изникна в хода на разговора, ако желаеш помести го в правилния раздел. Ако не, аз по-късно ще се занимая.

statge не съм се интересувала от технологията, ама грам! Ето сайта на фирмата, който иска да разгледа http://www.foliplast.com/ .

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2008, 14:09 
Срамежлив

Аз преди 2-3 месеца използвах услугите на РОТАТЕЙП - http://www.rotatape.com/
за изработка на опаковъчно тиксо с лого на фирмата. Резултатът е повече от впечатляващ.
Печата се в Холандия, тиксото е PVC и е много здраво. Лепи добре се отлепва трудно. Най-приятно изненадан останах от това, че когато се ползва с ръчна "лепачка" онзи пронизващ звук който е характерен при развиване на обикновенното тиксо при това го няма :D
При първата поръчка се плаща клише, след което и тоя кахър отпада при по нататъшен тираж.
За цветове работят по PANTONE. Цените са съвсем прилични. Срок на доставка 20 дни.

дано съм полезен!
и понеже това ми е първи пост във форума, моля да бъда извинен ако не съм го пуснал на правилното място :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008, 19:03 
Срамежлив

Здравейте.
С бившият ми шеф правехме опити за (safe stikeri) върху бандеролно фолио (Микроасу) на сито. Резултатът беше доста добър.

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Гаранционен стикер на лента като тиксо?
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2013, 16:41 
Срамежлив

Темата е доста стара, но ми направи впечатление и затова се регистрирах. Мисля, че за нещо подобно става дума. Доста ефективно действа:

http://youtu.be/YJWuBEMXQUs

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа