ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Възможен ли е печат на бяло мастило върху черна хартия при използване на дигитална ...
Защо бихте искали да конвертирате от Pantone в CMYK и обратно?
Как да накарам QuarkXPress да пренася текста. Става въпрос за текст на български?...
Печатни технологии
Мастиленоструен печат на книги – кое е важно?
Какъв тип е печатът? Няколко начина да определите използваната печатна...
Какво е Anicolor(Аниколор) система?

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 3D картички /lenticular/ печат в БГ
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2010, 19:04 
Срамежлив

Здравейте, изчетох почти всичко във форума и за печат на 3D картички намерих две много стари теми от 2005 г. Та на въпроса: някой знае ли къде в България могат да се печатат 3D картички /такива който при промяна на ъгъла от който се гледат се виждат две или три различни картинки/
Благодаря предварително за отговорите!

Върнете се в началото

Заглавие: Re: 3D картички /lenticular/ печат в БГ
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2010, 22:19 
Старо куче - медалист
Аватар

Здравей,

наскоро(преди 6-7 месеца) ми се наложи да правя проучване по този въпрос. Наколко коменатра преди да ти отговоря.
1. Ако няма да правиш голям тираж просто не се занимавай.
2. Ако не си подготвен да дадеш доста пари(ленса е доста скъп) - пак не се захващай.
3. Реално може да се направи дори на дигитален печат, но си е експеримент.

Ето и фирмите:
1. Дедракс(Билборд) - виждал съм напечатани неща преди доста време. На офсет. Последно обаче като говорих с тях(Билборд) вежливо ми отказаха. Предполагам заради пипкавата технология и неясния резултат. Независимо от това ти препоръчвам ако си сериозен да се свържеш с тях, ако искаш и личен контакт ще ти дам на Л.С.
2. Илюзия - само съм чувал, че успешно печатат. Тъй като не съм видял с очите си не мога да ти ги препоръчам .
3. Джей Пойнт - пак преди доста време ми показаха успешно напечатани мостри - сега не знам въобще предлагат ли го.

И за трите фирми е добре да се свържеш с тях и да обсъдиш какво точно искаш. При този тип печат също има разновдности заради ефекта, който искаш да създадеш. Морфове и други тем подобни.

Силно ти препоръчвам обаче да си ги напечаташ в Китай и да не се занимаваш с глупости. Много по-ниска цена и отлично качество. Да, дребна подробност е количеството. За да си намериш китайски подизпълнител просто се порови в нета.

Имам и няколко(една две) фирми които ще ти кажат че "Уж Могат" да го направят , да , български, които няма да ти препоръчам и дори ще те предупредя да не работиш с тях. Ако някой ги спомене в темата ще предупредя :-) .

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2010, 23:46 
Старо куче - медалист
Аватар

За да допълня вежливия Админ...
Много е важно какъв детайл искаш да постигнеш. Колкото по-малък е продукта, толкова повече трябва да са lens per inch (резолюцията на lens материала).
Смяната на няколко изображения се нарича flip. Това е средния по сложност ефект.
Най-лесно се постига 3D, тъй като не се изисква супер регистрация спрямо lens-a.
Принципно е най-добре да се печата на машина с UV-мастила.
Май китайците са добро решение.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2010, 06:49 
Срамежлив

Много благодаря за бързите отговори, ще пробвам в понеделник в J-Point да видим правят ли такова нещо все още но май китайците са добро решение откъм цена. Всъщно ние в мномента проучваме дали да печатаме 3D което да върви с очила или картинките да са направо lenticular.
Благодаря още веднъж бяхте ми полезни!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2010, 09:59 
Старо куче - медалист
Аватар

3D което да върви с очила май е по-евтин вариант, но и доста по неудобен. В Бет принт видях цял албум за 3D гледане, напечатан още преди години на офсет. Има тънкост при подготовката на файловете в зависимост от (цветовете)очилата. Иначе конвенционален офсет.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа