ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Възможен ли е печат на бяло мастило върху черна хартия при използване на дигитална ...
Как мога да направя персонализирани продукти?
Какво представляват хартиените офсетови плаки?
Предпечат
Основи на печата и предпечатната подготовка
Съвети за намиране и работа с Pantone цветове
Филтриране и откриване на шрифтове в приложенията на Adobe

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 11:53 
Гърмян заек
Аватар

Какъв е минимумът който ти трябва за да захапеш в тази сфера (като програми, опит) т.е. да те наемат (имам диплома по полиграфия)?

Може би : Фотошоп, Илюстратор.... и нещо за странирането ?

Като самоучител какви книги бихте препоръчали.
Явно няма да ме огрее скоро това с курса, едва ли има толкова зажаднели работодатели че да дават заявки...

Последна промяна taurus на 09 Мар 2010, 12:14, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 12:13 
Старо куче - медалист
Аватар

Ми май офциалните курсове на Адоби ще са ти най-полезни.
И много тренировки - на сухо - а опита, който искат фирмите е минимум 2 години - така като гледам... Откъде ще се сдобиеш с него е друг въпрос.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 18:39 
Гърмян заек
Аватар

Преди около 10-ина години аз ходих на подобен курс в София. Да ви кажа честно - меко казано знаех доста повече от преподаващия. Особено интересно ми беше с Корела - начертайте си фигурка (кръг, квадрат или звезда) запълнете я с цвят, заоблете ъглите и други такива. С 2 думи ама наистина ще получиш една основа с която общо взето не можеш да извъшваш нищо от предпечатарската дейност. Но все пак трябва да се почне отнякъде!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 18:46 
Старо куче - медалист

Е всъщност все отнякъде наистина трябва да се почне. Ако не знаеш как да си запълниш правоъгълника с цвят (пък и да му дадеш контур и дебелина на контура), как можеш да стигнеш до проблема с овърпринта? :-)

Върнете се в началото

Заглавие: рисуване, фотография - дизайн
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011, 23:16 
Гърмян заек
Аватар

Привет отново,

Искам да ви попитам, рисуването и/или фотографията дават ли предимство на един графичен дизайнер (и специалист предпечат) и в какво се изразява?
Понеже от доста време ми се занимава с тези неща като хоби и се чудя дали може да се оправдае и в професионален аспект.

А иначе за навлизането в дизайна и предпечата - какво ще ме посъветвате относно самостоятелна подготовка (книги, сайтове и т.н.). Откъде да започна? :idea:

Върнете се в началото

Заглавие: Re: рисуване, фотография - дизайн
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 11:02 
Срамежлив

taurus написа:
Привет отново,

Искам да ви попитам, рисуването и/или фотографията дават ли предимство на един графичен дизайнер (и специалист предпечат) и в какво се изразява?
Понеже от доста време ми се занимава с тези неща като хоби и се чудя дали може да се оправдае и в професионален аспект.

А иначе за навлизането в дизайна и предпечата - какво ще ме посъветвате относно самостоятелна подготовка (книги, сайтове и т.н.). Откъде да започна? :idea:

=====================================================================
От гледна точка на графичния дизайнер рисуването и/или фотографията са абсолютна необходимост!!
От гледна точка на предпечата Е предимство но не необходимо условие, освен както все по често се искат и двете неща но за съжаление простите работодатели абер си нямат, как и за колко време се изгражда такъв универсален специалист (дизайнер/предпечатар) нито си имат понятие колко струва неговия труд...

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Курс по графичен дизайн?!
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 11:32 
Старо куче - медалист

Г-н Радославов, честно казано напълно разбирам как може да се оформи един добър предпечатар без дизайнерски умения - дето се казва и самият аз съм такъв. Нужни са технически умения, логическо и пространствено мислене, подреденост, малко естетически вкус, известни математически познания също не пречат, тези по информатика са задължителни. Най-важното - трябва да ЛИПСВА художествен талант.

Не мога обаче да си представя обратното - как може един добър дизайнер да не се справя със софтуера. Или по-точно, преди 20-30-40 години ми е напълно ясно как е ставало. Не ми е ясно как все още е възможно и днес. Единственото, което ми хрумва, е това да е някой абсолютен гений, за когото би било прахосване на време да реализира идеите си със собствените си ръце, а от самото начало е започнал да си служи с чужди, т.е. с ръцете на помощник. Но някак си ми се струва, че това само би ограничило таланта му - все пак великите художници не са имали проблеми да си служат с инструментите за рисуване...

Между другото, някой погледна ли от кога е предпоследният коментар в тази тема? 2006 година :-)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 12:41 
Старо куче - медалист
Аватар

thomas написа:

Между другото, някой погледна ли от кога е предпоследният коментар в тази тема? 2006 година :-)

Само кажи, че не е актуална темата .... :twisted:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011, 17:30 
Срамежлив

Здравейте !

Аз имам диплома за графичен дизайн от двугодишно обучение в колеж. Но получих много оскъдни познания и се налага да продължа сама. Искам да се занимавам с предпечат и съответно сама се лутам с InDesign, Corel Draw, Photoshop ,а Illustrator ми е тъмна Индия и се нуждая от помощ отнякъде..... каквато и да е, и аз не знам. Единственото, което знам ,е - искам да се развивам в тази област на дизайна...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2011, 01:00 
Гърмян заек
Аватар

Аз имам няколко въпроса:

Какъв монитор за начало е удачен?
- 4:3 или wide? S-IPSl MVA; MPA?!
- Минимум като диагонал (19-20.1")?
- С коя версия на CS (Photoshop, InDisign, Illustrator) да започна - CS3-4 (за 4 с 1,8GHz Аthlon 64 и RAM 1GB мисля, че ще се справи, може още 1GB да добавя)?

Тази професия позволява ли почасова дейност на по-нататъшен етап, понеже искам да го съчетая със следване (редовно или задочно)?

Кои книги за дизайн/предпечат си заслужават?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2017, 14:49 
Срамежлив

Здравейте,

Въпреки че темата на форума е създадена преди много време, смятам че е актуална.
Нямам опит с графичния дизайн, но искам да се квалифицирам в областта. Смятам за подходящо да стартирам с обучителен курс.
Работя и ми се иска курсът да е дистанционен, за да мога да уча от вкъщи.

Поразрових се в интернет за подходящи курсове, но ще се радвам да ми се препоръча някой.
За мен е важно курсът да бъдет обхватен и да получа знания за работа със съответните софтуерни програми- Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator, CorelDraw.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 13:02 
Срамежлив

Повечето курсове са присъствени в интерес на истината. Аз карах именно такъв, но академията предлага и дистанционно обучение.
Не мисля, че ще имаш проблем да работиш и да караш курса паралелно.
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Дълъг и обхватен е да го имаш в предвид. Аз го карах около 1 година, но минах през цялостно обучение със софтуерните програми и мога да кажа, че беше полезен и наистина практически насочен.

Това е линк към сайта им. Разгледай го, адреса им е в София, ако си от там ти препоръчвам да го запишеш присъствено.

https://multitrain.bg/ ; https://multitrain.bg/%D0%BA%D1%83%D1%8 ... 0%B9%D0%BD

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа