ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
При създаден book документ в Indesign, който съдържа няколко файла, как може да бъд...
Има ли безплатен софтуер, който да се справя с конверсия на цветове от RGB към CMYK...
Как да пишем формули в Quark?
Статии
Boxshot making софтуер
Дуплокол 821 – специална лента за монтаж на клишета при топъл печат и ...
Как да използваме фактурите към клиенти по-ефективно?

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за офсет или ... ?
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 15:39 
Срамежлив

Здравейте, несъм много наясно с офсет печата, но искам да започна бизнес с правенето на визитки, покани и тем подобни, но искам да са качествени. Многоцветни разбира се. Но в последствие разбрах, че има лазерни принтери, които почти докарват качеството на офсета. Вярно ли е ?

Просто за информация за какво се използва premium photo paper

Благодаря Ви много предварително :)

Последна промяна offsett на 16 Авг 2010, 16:15, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:07 
Старо куче - медалист
Аватар

Точен отговор с две думи не може да получиш.
Има машини, които могат покрият изискванията ти, варират от 10-12 000 до милион - зависи какво точно искаш да правиш и как да го правиш - най-лесното е да разгледаш конкуренцията в твоя град какво има и да вземеш нещо по-добро ;) - не забравяй и машините, които ти трябват за довършителни работа...
Не искам да те отчайвам, но няма да ти е лесно и ще ти трябва много-много четене.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:15 
Срамежлив

Четенето лесна работа. Само ако ми кажете от къде да започна да чета за 2 седмици ще съм прочел 2 - 3 книги. Конкуренция, почти няма да не кажа изобщо. Искам да са качествени нещата. Офсета е за многоброен тираж нали така ? А примерно този лазерен принтер няма ли да свърши качествено нещата като офсета, само че по-малък тираж?
Лазерния принтер - HP Indigo 5500 ако можете да ми кажете цена.
И да предложите някакъв офсетов печат :wink:

А за хартията, която попитах никой не ми каза нищо :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:25 
Старо куче - медалист

HP Indigo 5500... някъде между 250 и 450 хиляди евро за нова, в зависимост от конфигурацията. И не е точно лазерен принтер. Сигурен ли си, че точно картонът ти е проблем? ;-) Фотохартията обикновено е за снимки и употребата й рядко се свързва с лазерния печат. А къде е това място без конкуренция, дето смяташ да продаваш? Антарктида или Гренландия?

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Съвет за офсет или ... ?
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:40 
Старо куче - медалист
Аватар

offsett написа:
Здравейте, несъм много наясно с офсет печата, но искам да започна бизнес с правенето на визитки, покани и тем подобни, но искам да са качествени. Многоцветни разбира се. Но в последствие разбрах, че има лазерни принтери, които почти докарват качеството на офсета. Вярно ли е ?

Просто за информация за какво се използва premium photo paper

Благодаря Ви много предварително :)

Ето и моя съвет. В който и град да си винаги можеш да работиш като рекламна агенция и печата да ти го правят някъде. Печелиш две неща, няма риск да влизаш в разходи с печатно оборудване и не рискуваш бизнеса да не потръгне. Във форума можем да ти препоръчаме фирми, които да ти правят визитките и поканите достатъчно качествено с добра отстъпка като за рекламна агенция.

В заключение: Не се занимавай с печат. Посредник да, може.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:40 
Старо куче - медалист
Аватар

Ако замъкнеш Индиго в Сливен определено няма да имаш конкуренция ;)

http://bulged.net/
http://j-point.net/print-house2/
http://print.bg/

Зад тези три сайта има по едно Индиго - в София са и трите - а мисля че има и още едно - за да събираш достатъчно поръчки за такава машина ти трябва доста добра подготовка - преди изобщо да я купиш...
Като например достатъчно кадърни печатари :)
Търси по-евтино и поносимо решение - не мисля че Индигото е за теб!
Освен, ако не искаш да потрошиш една кофа пари :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:45 
Гърмян заек

мдаааа, в този отпускарски месец работата намаля и човек се чуди как да си разнообрази деня...... Та ми се струва, че пича се гъбарка :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:50 
Старо куче - медалист
Аватар

colorit написа:
Та ми се струва, че пича се гъбарка :D

това ми мина първо през ума. Независимо от това пак съм на мнение , че не трябва да се занимава с печат.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 16:56 
Старо куче - медалист
Аватар

Е що бе - инсталирането на Индиго в Сливен може да се окаже първа стъпка в реализирането на мечтата на Наско да отиде живее на село :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 17:14 
Срамежлив

colorit написа:
мдаааа, в този отпускарски месец работата намаля и човек се чуди как да си разнообрази деня...... Та ми се струва, че пича се гъбарка :D

Как стигна до тоя извод?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 17:42 
Старо куче - медалист
Аватар

awitohol написа:
Е що бе - инсталирането на Индиго в Сливен може да се окаже първа стъпка в реализирането на мечтата на Наско да отиде живее на село :)

не да ида, а да се ВЪРНА ;)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 23:44 
Старо куче - медалист
Аватар

offsett, не сме злонамерени. Машината към която си се ориентирал не е подходяща за стартиращ бизнес. Никоя машина на тази цена не е подходяща. Няма да можеш да и избиеш парите и след 150 години.

Как да се опитам и да те откажа от бизнеса с визитки? Нерентабилен с все по-малък марж и големи изисквания. Ако не предложиш уникална услуга или да имаш поне няколко дузини клиента с достатъчно сериозни обороти не може да се получи. С визитки и покани няма как да стане.

По-добре опитай с рекламна агенция. Рискът е по-малък.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010, 23:50 
Срамежлив

Maznio написа:
offsett, не сме злонамерени. Машината към която си се ориентирал не е подходяща за стартиращ бизнес. Никоя машина на тази цена не е подходяща. Няма да можеш да и избиеш парите и след 150 години.

Как да се опитам и да те откажа от бизнеса с визитки? Нерентабилен с все по-малък марж и големи изисквания. Ако не предложиш уникална услуга или да имаш поне няколко дузини клиента с достатъчно сериозни обороти не може да се получи. С визитки и покани няма как да стане.

Разбирам те приятелю, но аз наистина много се замислих сега като чух цената на машината. Направо се уплашех, защото толкова много пари за такава машина то някой ще може ли да ги избие парите си :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010, 00:01 
Старо куче - медалист
Аватар

offsett написа:
Maznio написа:

Разбирам те приятелю, но аз наистина много се замислих сега като чух цената на машината. Направо се уплашех, защото толкова много пари за такава машина то някой ще може ли да ги избие парите си :D

Може, но на по-следващ етап на развитие. Това е когато си утъпкал пътеката на дигиталния печат и вече имаш нужда от машина по-висок клас да отговори на нуждите ти.

До тогава може стартираща фирма да се задоволи със значително по нисък клас оборудване, за сметка на качеството, сроковете на изпълнение и задължително трябва да се предвиди разходи за довършително оборудване. Нож, ламинатор, ръчни машини за сгъване, телбодиране, перфориране и пр. други х...ни :-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010, 14:53 
Гърмян заек

Ако наистина става въпрос за Сливен, там има поне 8 фирми, които правят офсетов и/или дигитален печат :))) А, ако говорим за дигитални машини за стартиращ бизнес, има поне още две марки, които предлагат по-нисък клас машини, бюджета е под 150К, дават добро качество и отпечатъка хич не е скъп :))) Не мога да разбера защо всички се хвърлят на Индигата като ще стартират....

Между другото offsett, ако си решил сериозно да се занимаваш с това, в момента има отворени европейски програми за безвъзмездно финансиране.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010, 15:15 
Старо куче - медалист

Аха, покриващи някакъв процент от инвестицията и в началото укриващи умело сериозен процент от личното участие, да не говорим за ограниченият в избора и усложняването на процедурата. Познавам достатъчно хора, взели пари по такива програми, дето си скубят косите... Все някаква причина ще да има хората да се хвърлят на индигата... въпреки че наистина има и една подценена марка, чиито решения всъщност в някои отношения ги превъзхождат. А offsett може би първо трябва да се научи как се пише самата дума, от която си е взел името на юзъра.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010, 15:29 
Гърмян заек

Е, хора познаваме всички. Процедурата е тежка, но пък ти дават пари, които иначе нямаш :) Личното участие при последния ми допир с такава процедура е 40%. Аз не оспорвам качествата на Индигата, а защо хората се хвърлят на нещо голямо в началото, когато нито имат клиентите, нито имат натоварванията....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010, 15:36 
Старо куче - медалист

Съгласен съм, че това е глупаво. А 40% (ако ти ги дадат все пак, защото като казах, че познавам, познавам хора със САПАРД, на които, въпреки че са изпълнили всичко според изискванията, накрая са им извадили от 9 кладенеца вода и им отказват парите, та спорят вече 4 години) изобщо не са малко пари. В общия случай за по-малко от тях можеш да си купиш същите железа, малко употребявани, и абсолютно никой да не ти виси на главата и да ти налага какво да избереш и на кого да платиш. Не е случайно това, че у нас интересът към европейските пари е нисък и намалява. Единствените наистина щастливи от това, че тези пари ги има, са две категории хора - консултантите (които на принципа на казината и брокерите печелят винаги, независимо дали и клиентите им печелят или губят), и онези, които продават супер неразумно пренадуто скъпите си машинарии.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010, 16:10 
Старо куче - медалист
Аватар

Забравяш и най-печелившите - гнусната пасмина подкупни чиновници и хратутняци, през които трябва да минеш, за да получиш одобрение!!!
И ако някой започне да ми твърди, че е получил абсолютно безпорблемно и безподкупно пари по някоя от тея програми, ще трябва да ми предостави наистина мнооого солидни доказателства за това - както и за неналичие на никаква политическа или роднинска връзка с властта!
Относно питащия - пич, Нора е абсолютно права - ако искаш свържи се с нея на лично съобщение за повече подробности - за мене темата е изчерпана и се отдалечи от първоначалното си питане. Когато си готов с по-конкретни въпроси - разбирай като си прочел достатъчно на тема дигитален печат - заповядай отново с новите си конкретни въпроси - засега край по тази тема!

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа