ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Възможно ли е да се възстанови илюстраторски файл (.AI), който след запис и последв...
Възможно ли е да се печата върху лицето и гърба на пеачатния лист едновременно, с е...
Как може да бъде превърната растерна илюстрация във векторна?
Предпечат
Как да подготвим файловете си за печат
Съжалявам, негативисти: Според доклад, „QR кодовете са тук, за да оста...
Моаре

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Здравейте на всички! Въпрос за таблиците в Индизайн
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2010, 16:25 
Срамежлив

Начинаещ съм в Дизайна. Досега съм работил с Кларк и там за таблиците може да създадеш линк за отделните клетки, да ги свържеш (редове, колони) така че текста да "прелива" от една клетка в друга, ако се налага. В Индизайн (CS5, за по-ранни версии не знам) таблиците са само като текстови обект (май), в самото наборно поле, което е страхотно, но при мен проблема е че някой таблици "гърмят", когато вкарвам текста на автора, макар да съм задал да импортира всичко от Word, таблици, бележки под линия и т.н. Някой от таблиците излизат добре, но тези които са влезли само като текст... за тях тръгвам да създавам таблица. Правя си редовете и колоните (клетките) изливам текста съответно в дадена клетка и той изчезва понеже е прекалено много като обем. Знам, клетката трябва сама да се разшири, но понеже е текстови обект в наборното поле и примерно реда или колоната ми се прехвърля изцяло на другата страница понеже няма вече място в наборното поле. Мога ли да създам линк (връзка) между отделните клетки и ако може как? Благодаря Ви предварително

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Здравейте на всички! Въпрос за таблиците в Индизайн
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2010, 18:06 
Старо куче - медалист

Цитат:
може да създадеш линк за отделните клетки, да ги свържеш (редове, колони) така че текста да "прелива" от една клетка в друга, ако се налага.

Това с десен бутон и Merge Cells не ти ли върши работа?
Цитат:
само като текстови обект (май)

Да съществуват само в текстово каре, от което могат да излизат настрани, но не и надолу
Цитат:
някой таблици "гърмят"

Случва се само когато не са създадени коректно в Word-а. Например, отделни текстови блокове...
Цитат:
Правя си редовете и колоните (клетките) изливам текста съответно в дадена клетка

Convert text to table не върши ли работа?!?!?!?!

За останалото - да няма начин част от ред да е на едната стр. и после да продължи на другата. Трябва да разделиш на 2 реда. Не знам дали има опция в последните 2 версии това да става автоматично. Ако е не, не е лошо от Адоби да помислят над въпроса. До ЦС3 такава екстра няма.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа