ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Какво разстояние трябва да има между важните елементи и ръба на страницата?
Възможно ли е да се възстанови илюстраторски файл (.AI), който след запис и последв...
Каква е разликата между Pantone and CMYK?
Статии
Пионери на печата: Йоханес Гутенберг
Стандартизацията в полиграфията - стъпката от занаятчийството към инду...
Може ли облачният печат да направи революция в издателския бизнес?* ...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Цветен печат върху конус - даите съвет
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2006, 19:28 
Срамежлив

Никога не съм се занимавал с печатане, та извинете ако въпросите ми са непрофесионални. Искам да отпечатам цветна картинка (4 цвята) върху коничен детаил (ъгъл при върха на конуса 18 градуса). Детайлите са около 2 000 000 месечно. Кажете каква машина, технология, фирма, или какво там да ползвам. Предварително благодаря за каквато и да е помощ.
ПОЩА: rangelov_bg@yahoo.com

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2006, 22:59 
Старо куче - медалист
Аватар

малко повече инфо ще улесни всички, които искат да ти помогнат. Ако трябва и снимка направи на детайла ... на хартия ли ще се печата на какво незнам.. току виж се оказало много лесно :-) важно е от какво е направен детайла.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 00:34 
Старо куче - медалист

На практика не съществува стандартна печатна технология, която да отговаря на твоите изисквания - да печата директно върху детайл с конична форма, направен от неизвестно какъв материал и в количествата за които говориш. Имай предвид, че далеч не всеки материал може да задържи мастило върху себе си. Първото, което ми идва наум - някакъв вариант на мастиленоструен печат очевидно е неприложим при тиража за който говориш и заради себестойността, която би се получила. Вариантите са - печат на плосък материал - хартия или фолио, който после да се щанцва, навива и залепва на твоите конуси или термосвиваемо фолио, което отново се печата в плосък вид, но след това се навива и загрява заедно с конусите за да ги обхване плътно. При втория вариант може да се наложи някаква промяна във формата на конуса за да може фолиото да прилепва добре и да се задържа. При всички положения ше бъде необходимо изработване на специализирани машими и приспособления, които да осигурят необходимата производителност. Ако дадеш повече инфо, ще получиш по-прецизен отговор.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 00:40 
Старо куче - медалист
Аватар

при ситопечата ограниченията не са толко големи и би могло да се осъществи дори и върху конус. Ама в такъв тираж .....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 05:57 
Още, още инфо трябва... Ъгълът хубаво, ама размера? Колко са големи тези конуси? 1 см високи или 10 см? Меки, твърди? Разкажи повече за изделието, за да можем да помогнем.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 14:18 
Срамежлив

Благодаря за отзивчивостта. Материалът е EPS (експандируемполистирен, стеропор), а детайлите са чаши за еднократна упатреба.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 15:03 
Старо куче - медалист
Аватар

там където правят чашите би трябвало да могат и да ги печатат
или бъркам? все пак мастилата и технолгията са специални, нито със стикер ще стане нито с със сито и производнието му

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 15:23 
Старо куче - медалист
Аватар

Още малко инфо
чашите леят ли се или се издуват вакумно?
във втория случай се печата на листовете предварително и в следствие се издува
най често се прави ситопечат

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 15:46 
Гърмян заек

"експандируемполистирен" това ще значи, че се експандират от полистирен или по на български, че се издува стеропор в калъп !

странно, но досега не бях виждал печат в/у стеропор! обикновено такива чашки са бели, без никакъв печат! с малкото ми познания, бих казал, че единствения начин е да се кашират с нещо си.... само с какви машини, идея си нямам! а и при тоз тираж...
а със ситопечат, почти съм сигурен, че няма да стане, мастилата са мега капризни, никога досега не съм виждал таквоз нещо

струва си да изкараш една безсънна нощ в глобалното интернет пространство по чуждите форуми!

обезателно да споделиш, какво решение си намерил...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 15:55 
Старо куче - медалист
Аватар

Аз стигах само да чаши за кафе, за стеропор непрочетох;-)

Все пак си мисля че съм виждал такива чаши с печат върху тях
ще се разровя и аз - все нещо ще изкочи

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 16:17 
Срамежлив

Чашите ще си ги правим при нас. Технологията на изработка е подобна на изливане в прес-форма. Та според мен трябва да се печати след изработването. Виждал съм напечатани, но са Турски или Гръцки. Подобни чашки има по бензиностациите. Материала е много близък по физични своиства до стеропора. Та как се печата по конична повърхнина!?!? Че ще се правят приспособления и машинки е ясно, въпроса е дали някой знае, или има идея какво да се направи. Нещо като мастилници с конични валове може би.....или сита някакви...... или де да знам какво - много съм босичък в печатарството.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 16:24 
Старо куче - медалист
Аватар

нещо като полиестерна лента с огледално отпечатан образ тип "ваденка", която да върви в матрицата? така едновременно с пресоването става и отпечатването...

само хипотеза... понеже да се постигне четирицветна машина на размер чашка е почти невъзможно... а за цвят по цвят - напасването ще е почти невъзможно...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 17:46 
Старо куче - медалист
Аватар

Само да питам нещо. Сигурен ли, че тези чаши които си виждал с печат са изливани в пресформа, или от заготовка са издувани. Гледам никой от нас не е запознат с тази технология и само гадаем. Айде и аз да се присъединя към тях. Може и заготовката да е вече напечатана и после след издуването да се получи крайният резултат. Не си фантазирам има такава технология при изработването на метални опаковки.

Сега ще се опитам и да ти помогна малко:
ето тук се занимават с изработването на картонени чаши с печат.
http://www.galbo-bg.com

Ако попиташ правилно може и да споделят нещо и да те упътят.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 18:25 
Срамежлив

Снимах мостри на напечатани чаши, дето съм насъбрал, дано да помогнат. Това е снимката http://www.ribo.hit.bg/mostra_forum.jpg

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 18:30 
Старо куче - медалист
Аватар

Ами от самолет с голямо увеличение ми прилича, като че да е печетатано от клише....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2006, 23:08 
Флексо, като гледам аз... И защо мислите, че на флексото ще му се опъне стиропора?

Все пак мисля, че това надписване е работа на този, който произвежда самите чаши. И който доставя машините за тях, би трябвало да предлага и машини за надписването им.

А иначе, казва се стИропор ;-) и не се казва "изкочи", че така избива на кочове някак си...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2006, 08:19 
Гърмян заек

Според мен, първо се печата (офсет), след това се правят чашките.
Обърни се към печатница Идеал в Пловдив, мисля че печатат чашките за OMV.
http://www.ideal-as.com/

На готови чашки едва ли някой ще се навие да печата.
Другият вариант е да използваш напечатано термосвиваемо фолио.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2006, 09:47 
Гърмян заек
Аватар

thomas написа:
...

Все пак мисля, че това надписване е работа на този, който произвежда самите чаши. И който доставя машините за тях, би трябвало да предлага и машини за надписването им.

...

Подкрепям thomas на 100%.
Всички други догатки ми приличат на хвърляне на боб и на откриване на велосипеда и топлата вода. Освен това хич не ме блазни мисълта да пия кафе от чашка, която е опипвана от "майстора - отпечатвач" с "приспособление за печат върху конична повърхност", с който ръце той си е държал оная работа преди малко. 8)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2006, 13:20 
Гърмян заек

sclera_bg написа:
thomas написа:
...

...

Подкрепям thomas на 100%.
Всички други догатки ми приличат на хвърляне на боб и на откриване на велосипеда и топлата вода. Освен това хич не ме блазни мисълта да пия кафе от чашка, която е опипвана от "майстора - отпечатвач" с "приспособление за печат върху конична повърхност", с който ръце той си е държал оная работа преди малко. 8)

Тогава по-добре не си купувай хляб или баничка.....

това което намерих из братските руски сайтове е това (ако не понемаете, после ще го преведа:

"Печать на стаканах
Печать на полистирольных стаканах производится на автоматической многоцветной машине VAN DAM 550, способной печатать одновременно в 1-5 красках на конусных или цилиндрических изделиях. печать может производиться не только на полистирольных стаканах, но и ПЭТ-стаканах, металлических изделиях и т.п.
На подобных машинах производится так называемая сухая офсетная печать. Красочная система разработана для быстросохнущих типографских красок для получения толстого нанесения краски и чистой печати. Для осуществления печати необходимо предварительное изготовление клише, которое может быть любым из имеющихся на рынке типа - из цинка, меди, магнезии, полимеров. Стаканы с нанесенным на них изображением поступают в ультрафиолетовую сушку, после чего сортируются и упаковываются. Обычно сушка отпечатанных стаканов производится с помощью инфракрасной лампы, однако, мы применяем ультрафиолет. Это позволяет значительно улучшить, а в некоторых случаях сделать возможным, приемлемое для заказчика качество печати. "

http://www.smg.ru/technology/

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2006, 14:54 
Старо куче - медалист
Аватар

Бравос rumburak, лично аз научих нещо ново.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа