ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Кой е най-подходящият файлов формат за печат?
Как се сменя името на шрифт, така че, не само файловите браузъри, но и софтуерът за...
Какъв вид е лакът използван при лакирене на оптични медии, печатани по inkjet техно...
Статии
«Литомат» – връзката с Pantone
10 съвета за създаване на фирмено лого
На книга да се уча, добро да сполуча

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за Пигментните мастила за широкоформатен принтер
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 10:28 
Гърмян заек

Здравейте, интересува ме относно пигментните мастикла за широкоформатен принтер, ....издържат ли на външни условия както солвентните, ...какви са им недостатъците, ...тъй като мога да взема един принтер на добра цена с пигментни мастила

...Благодаря на всички отзовали се

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Въпрос за Пигментните мастила за широкоформатен принтер
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 22:27 
Гърмян заек
Аватар

Ако правилно съм разбрал че ти предлагат принтер с водно-базирани пигментни мастила, не си хвърляй парите на вятъра. Пигментните мастила бяха връхта след dye мастилата. По устойчивост стават за вътрешни приложения и с ламиниране за външни, но проблемът е в цената на медиата за мастила на водна база: тя е много по-скъпа от медиата за солвентни мастила, а и самите мастила са доста по-скъпи. Подарък да ти дават такъв принтер, откажи го.
Читав нов солвентен принтер на 160см струва към 6к ЕУР и ще се изплати за разлика от водния. Освен ако не се работи в много тясна специализирана ниша, която изисква печат с водни мастила.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 31 Май 2012, 16:13 
Гърмян заек

andrewa написа:
Ако правилно съм разбрал че ти предлагат принтер с водно-базирани пигментни мастила, не си хвърляй парите на вятъра. Пигментните мастила бяха връхта след dye мастилата. По устойчивост стават за вътрешни приложения и с ламиниране за външни, но проблемът е в цената на медиата за мастила на водна база: тя е много по-скъпа от медиата за солвентни мастила, а и самите мастила са доста по-скъпи. Подарък да ти дават такъв принтер, откажи го.
Читав нов солвентен принтер на 160см струва към 6к ЕУР и ще се изплати за разлика от водния. Освен ако не се работи в много тясна специализирана ниша, която изисква печат с водни мастила.

Благодаря пич.

...може ли да ми кажеш някакъв модел за 6к EURO - както казваш читав модел, ..да погледна, ще съм благодарен

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 31 Май 2012, 20:28 
Гърмян заек
Аватар

Виж на ЛС.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 15:07 
Старо куче - медалист

Andrewa, за едно си прав, за друго - хич. Първо, медиите за мастила на водна база съвсем не са скъпи. Скъпи са обаче мастилата. И което е по-лошото, специално на пигментните цветовата им гама доста куца, а водоустойчивостта е меко казано относителна. Така че да, технологията не е от сполучливите и има ужасно много недостатъци в сравнение с "обикновените" мастила на водна база, т.е. dye based. И все пак, всичко зависи от това какво точно ще правиш.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 16:16 
Гърмян заек
Аватар

Ами за първото сравнявам числата и като броя на пръсти 2 >1, 5>2 и т.н.
Примерно, цената на самозалепващо фолио за солвентен печат започва от 1.60лв/м2, за по-изискан печат стига 2.50 - 3.00лв. А не знам аналогична медиа за воден печат с подобна цена, фолиата които имахме (и които Орафол спря) започваха от 8-10лв/м2.
Винил за солвентен печат: има "мушама" от 1.20лв/м2, промазан за буря стига до към 3лв/м2, а винил за печат с водни мастила е екзотика, даже не знам да се предлага (то и няма смисъл).
Хартия със син гръб за солвентен печат е стотинки/м2, за воден - левчета.
Според мен причините за разликата в цените са обективни и са в по-високите изисквания за coating на материалите за водни мастила и, особено към момента, в спада на потребелението, които автоматично оскъпява производството и доставката. Визирам "специализирани" медии за печат с едните или другите мастила, а не конвенционални хартии за копири примерно, които на всякакъв принтер могат да се намажат.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа