ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Къде е най-добре да се задават овърпринт и трапинг – в програмите за предпечат или ...
От къде да намеря векторни карти?
Какъв вид е лакът използван при лакирене на оптични медии, печатани по inkjet техно...
Статии
Необичайни хрумвания за визитки
Интервю на Globes с Бени Ланда
Mac или PC е по-добре за графичен дизайн?

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Търся някой да ми инсталира плотера
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2013, 21:52 
Срамежлив

Купих си плотер GCC Bengal BN-60 ама вече трети ден не мога да го подкарам. Живея в Банишора, ако някой е сигурен, че ще може да се оправи да си каже цената и да се разберем нещо. Плащам САМО и ЕДИНСТВЕНО при подкаран плотер, не за разкарване и изгубено време. Ако не успеете да се справите си е за ваша сметка разкарването и времето.

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Търся някой да ми инсталира плотера
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2013, 10:08 
Гърмян заек

Пробвай да качиш драйвер от http://www.microasu.com/download/gcc/soft/Bengal/

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2013, 14:08 
Срамежлив

ansoft написа:
Пробвай да качиш драйвер от http://www.microasu.com/download/gcc/soft/Bengal/

Мерси за линка, но пак не стана. Изпълних инструкцията стъпка по стъпка, но проблема е, че USB драйверът, който създава GCC USB порт на компютъра не сработва нещо. Нито този от Микро Асу, нито онзи от официалния сайт. Може би защото съм с Windows 8 x64, не знам.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2013, 15:07 
Старо куче - медалист
Аватар

има си съвсем ЯСНА инструкция: http://www.microasu.com/download/gcc/so ... rukcia.txt
Цитат:
От списъка на ОС се избира Win7/Vista/XP 32bit или 64 bit

Win8 ???

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2013, 20:26 
Гърмян заек
Аватар

Виж данните за контакт със склад София на microasu.com и се уговори с Владо да му занесеш компа с Уин8 да се опита да подкара режещия плотер. Той пари за разкарване не взема, само за свършена работа! :wink: Уин8 е сравнително нова ОС, нарочни драйвери все още няма и не е сигурно че има съвместимост със съществуващите драйвери.
Откъде е закупен плотерът? Продавачът не демонстрира ли инсталацията и работата на машината?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 06:59 
Срамежлив

Плотера е от Слънчев бряг, човека го взел уж фанелки да прави и да продава, ама нещо не му тръгнал бизнеса и го купих на 2 месеца работа, може да се каже чисто нов. То му и личи де, че е нов. Каза ми, че и той нищо не разбирал, имал си момче, дето му режело, ама и те имали проблеми, докато го подкарат. Освен с USB, плотера може да бъде подкаран с RS-232 интерфейс или с паралелен порт. Лошото е, че компютъра ми е много нов, всичко му е SATA 3 и няма никакви такива ретро-изходи като RS-232 и паралелен порт и трябва да купувам платки, с драйвери, че да ги инсталирам...абе дълга и широка. Мислех си, че ще е лесно да го подкарам като го купувах, защото е сравнително нов модел, та си викам, включвам USB-то в компа, инстал на драйверите и почвам да режа, ама явно не е толкова лесно.

P.S.
Чудя се, дали да не сложа на лаптопа един WIN 7, и да режа от него. Предлполагам, че на WIN 7 няма да има проблем с драйверите

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 10:35 
Гърмян заек
Аватар

Би трябвало да може плотерът да се свърже по USB към Уин8, от опита който имам на дом. комп всичко работещо на Уин7 тръгва и на осмака. Възможна причина за куца инсталация на GCC порта е засилената сигурност на ОС: за успешна инсталация се изисква инстал програмата да бъде стартирана с администраторски права (Run as admin). Това се отнася за почти всички инсталации, особено при по-пълните версии на Уин7 и 8. Деинсталирай всичко качено досега (от GCC) и повтори инсталацията с админ права.
Работа по RS232 е най-неангажираща за ОС и на този комп може да се реализира с адаптер USB-RS232, който се намира за ~20лв. В търговската мрежа циркулират няколко модела, трябва да се пробва.
Ако тези съвети не помогнат, остава предложението ми за помощ на място в сервиза на ул. Мюнхен 6Б срещу 30лв/час, които са дължими само в случай че проблемът е отстранен. Там има плотери на склад, работещ адаптер и може да се занесе само компа с Уин8. Инсталация, настройки, общи съвети ще отнемат не повече от час така че масрафът няма да надвиши 30лв.
Тенденция е работата със софуеърните продукти да се улеснява и автоматизира, но от друга страна функционалността се разширява и в крайна сметка от потребителя се очаква да учи още и още, няма как. Ако това не се получи, има нерви, разкарване и харчове.

От Микро АСУ даваме с плотер преведено на БГ и разширено с полезна информация ръководство, получи ли се заедно с плотера?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 18:00 
Срамежлив

Плотера е купуван от Микро Асу, но такова ръководство не намерих. Но аз си разбирам достатъчно английски, за да си чета инструкциите от ръководството дето си свалих от сайта им и това, което е на CD-to. Относно адаптера - RS 232 to USB четох, че били големи дървета и правели проблеми. Някой път връзката ставала, друг път не, трети мишката сама се движела из екрана и т.н. Та затова предлагат този вариант катио сигурен:

http://www.itshop.bg/product/1129/rolin ... porta.html

А варианта с твоя колега не съм го игнорирал, но нямам кола, не съм шофьор, а и познати с кола нямам (криза;) та ще ми е направо невъзможно да закарам всичко на адрес. По-вероятно е да се уговоря той да дойде в нас, ако видя, че не мога да се преборя още няколко дни с плотера :) Мерси за съветите все пак. А този твой колега няма ли телефон, да ми го дадеш направо на него да звъня?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 21:18 
Срамежлив

andrewa написа:
...за успешна инсталация се изисква инстал програмата да бъде стартирана с администраторски права (Run as admin)

Не става

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2013, 10:34 
Гърмян заек
Аватар

Мобилният на Владо е 0882 544078. Ще му се обадя да разпечата едно ръководство за Бенгал (подарък) и да направи опит с един лаптоп с Уин8 да инсталира USB порта и да подкара плотера по RS232 с нашия адаптер. Ако не стане, няма смисъл да имитира дейност и да ти гостува, тогава вариантът с по-стара ОС остава като опция. Може да се инсталира като втора ОС.
Ако имаш някой стар комп за бракуване или можеш да набавиш такъв, виж и варианта да включиш плотера към този сандък, който ще играе ролята на пощенска кутия. В него по локалната мрежа се тъпчат файловете от "супер" компа и оттам се стрелят на плотера. Тази конфигурация изглежда тромава, но дава много удобства: плотерът може да се инсталира в другата стая където са материалите и няма да пречи на творческия процес, няма никаква зависимост от ОС битове и драйвери, основният комп не се ангажира и не изчаква. От години ползваме тази схема като по този начин оползотворяваме старите щайги. Те са даже с Линукс за да не хабим лицензи за Уин.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2013, 12:20 
Срамежлив

Успях да си подкарам плотера :) Решението дойде от един руски форум. Оказа се, че за да се инсталират правилно драйверите за USB, трябва да се превключи на COMMON USB MODE, а то си има специален начин чрез комбинацията от бутоните на плотера. Ето как става точно:

http://file.bg/c261319IwcZx

Без тази инструкция, никой няма никакъв шанс да го подкара чрез USB-то с никакви драйвери :) Може да го сложите това във форума на Микро Асу, ако желаете. Та значи плотера тръгна, реже, но има нещо което сега ме притеснява. В началото като нагласих острието на ножа да се показва по инструкцията както е, изобщо не режеше, само леко надраскваше фолиото. Трябваше да го изкарам 1,5 милиметра, което е страшно много според мен и да наглася натиска от 80 (както е по подразбиране) на 125, за да реже задоволително на 90%. Но малките неща се вдигат, което значи, че трябва още да кача натиска. Смених отдолу тефлоновата лента, та не е в нея причината, и се чудя сега на какво се дължи този увеличен натиск и този прекалено изкаран нож, за да реже плотера

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2013, 20:31 
Гърмян заек
Аватар

Благодаря за информацията! Много полезно указание.
Този проблем явно се явява с най-новите драйвери, които разчитат на COMMON USB MODE във фърмуеръа на плотера. Което естествено не е обяснено и не е записано в ръководствата. По китайски!
По проблечетата: Ножът трябва да е позициониран на такава височина, че върхът да допира фолиото при потапяне на каретката около сантиметър, каретката трябва да има ход надолу още 4-5мм. Възможно е при неправилно поставяне на патрона с ножа в ръчичката на каретката тази позиция да не е спазена. Провери дали каретката има още ход надолу след като подадения 0.5мм нож допре фолиото. Ако няма, трябва да се търси причината. Плотерът не е нов и има някаква вероятност някой да се е учил като на чуждо:
- Възможно е патрончето да не е оригинално, трябва да му се пристърже ограничителното пръстенче за да може да потъва по-надолу в ръчичката,
- каретката може да е повдигната по някакъв начин
Голямо подаване на ножа по принцип върши същата работа, но неточността заради луфт в лагерите на патрона се увеличава, лагерите на патрона се разбиват по-рано.
Провери дали плоскостта върху която лежи фолиото е правилно нивелирана: с купчина визитки, изпълняващи ролята на микрометър, измерваш разстоянието между каретката в крайно горно положение и плоскостта в различни точки по ос У. Ако има разлика повече от 1-2 визитки трябва да се нивелира плоскостта.
Натиск 100-120г е като на доста употребяван нож. Смени ножа с нов. Но 100-150г натиск не е толкова голям натиск и не създава изместване, използвай ножа колкото живот има в него. Винаги дръж 1-2 резервни ножа защото не знаеш в кой момент ще спре. Когато връхчето му се отчупи той тотално спира да реже и то внезапно.
Тефлонова лента сме сменя само ако е силно наранена и неравна. При по-бавна скорост на рязане тези неравности се компенсират.

Успех с новата машина!

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа