ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Дигитален или офсетов печат?
Възможна ли е замяната на два интервала с един в Adobe Indesign?
Какъв вид е лакът използван при лакирене на оптични медии, печатани по inkjet техно...
Статии
Помислете, преди да използвате QR кодове
Подложки от пенест материал с двустранен лепилен слой
Какво е 3D сканиране или дигитализация

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ или съвет?!
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 00:41 
Старо куче - медалист
Аватар

Трябва да изработя няколко опаковки, от които имам само уеб оптимизирани пдф-файлове, но трябва да докарам печата едно към едно. Опаоваките са 2- или 3-цветни - всичко Пантон. Има няколко преливки по всяка опаковка. - въпроса ми е следния: има ли някой спектрометър, с който да измеря какво трябва да направя по съществуващия оригинал, или: правя цветна проба на Пантон цветове....
Ако е второто (вярвам на това, което пише в оригиналните файлове), има ли колорпрууфер в БГ, който да ми даде ясна представа за това, което ще подам зе печат???
5% отклонение не са проблем...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 09:18 
Срамежлив

Естествено,че ще се придържаш към това което пише в оригиналните файлове при условие, че всичко е Pantone. Не съм чувал от уеб оптимизиран ПДФ, спектрофотометър да даде коректни данни . Колкото до колорпрууфер на това което пускаш за печат, кромалинова проба му е майката..

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 09:36 
Старо куче - медалист
Аватар

Кромалин с пантони?!
Я виж все пак оптимизирания пдф да не е в пантони. Че често не се конвертират.
Точно възпроизвеждане на пантони с дигитален колорпруф няма. Просто няма как да стане за голяма част от пантоните - злато например. Навремето имаше фаг проба, но я затвориха и нея. Вариант е да се бръкнете 200-300 лв и да пуснете на някоя четвъртинка много малък тираж - почти като фаг проба;-)

Последна промяна ValBo на 21 Мар 2008, 09:48, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 09:48 
Старо куче - медалист
Аватар

само да питам , че не разбрах. За офсет ли става въпрос или за флексо. С пантони ли ще се печата или в цмик. Ако е с пантони за какво са цветните проби? Ако зора е с преливките ...а аз предполагам е там може варинта на ValBo или пробвай ако не е флексо с тази "ерес" дигиталните проби.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 10:01 
Гърмян заек
Аватар

аз ще говоря за това което знам

5% отклонение не са проблем... - напротив, са колега :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 10:29 
Старо куче - медалист
Аватар

колега, като казвам че 5% отклонение не са проблем имам предвид, че наистина не са ми проблем, защото пробата ме интересува колкото да разбера нацелил ли съм тъпите преливки!
Проблема е, че ще се печата с Пантон, на офсет - и единия проблема е че са заминали преливките в ПДФ-а, а другия - цветовете, които ги има написани във файла сериозно се разминават с това, което имам като вече отпечатани неща. Убий ме ако знам защо не ми пращат работните файлове.
Та идеята ми беше или да измеря някъде същестуващите опаковки и да си направя нещата сам от нулата (никъде не съм казал, че искам да меря уеб оптимизиран ПДФ) или да пусна проба налучквайки истината по това, което имам...
Драмата всъщност е, че във файловете има въпросните Пантони като суочове и поне на теория ги знам кои са - но преливките са заминали...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 11:04 
Старо куче - медалист
Аватар

мда... спектрофотометър + каква да е цветна проба(дигитална, не са скъпи можеш да си пробваш няколко пъти без да ти бръкне в джоба) за да прецениш дали си уцелил преливката.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 11:19 
Старо куче - медалист
Аватар

Maznio написа:
мда... спектрофотометър + каква да е цветна проба(дигитална, не са скъпи можеш да си пробваш няколко пъти без да ти бръкне в джоба) за да прецениш дали си уцелил преливката.

спектрофотометър Sami беше намерила в Apple center (ако не се лъжа)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008, 12:41 
Старо куче - медалист
Аватар

Благодаря за съветите - реших да направя следното: на форма 50х70 ще подредя всички опаковки (4) + варианти на преливките и тъй като Пантоните са общо 5 + черно ще пусна просто един малък тираж 6+0, за да разбера на прав път ли съм.
Трудно мога да разбера нежеланието на колегите от Германия да споделят файловете си, и то при условие, че са "забравили" да отпечатат въпросните опаковки на български и са ни пратили продуктите опаковани в кутии на немски...
Може да се опитват да си пазят продуктите от ментосване, но явно не знаят, че невъзможни неша в нашия бранш няма - с повече нерви, псувни и пари всичко е възможно...

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа