ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Можем ли да заместим Helvetica с друг безплатен шрифт?
Как мога да направя персонализирани продукти?
Как да запазя линията под текст, дефинирана в Paragraph Rules, при конвертиране в к...
Печатни технологии
Трансферен печат: Откриване и разрешаване на проблеми (Част 2)
Проблеми при офсетовия печат и начини за тяхното отстраняване (част 3)...
Какво влияние оказват избелителите в хартията при измерването на цвето...

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Растери и Ганьовщина ................
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2004, 22:58 
Гърмян заек
Аватар

Ами като зачекнахме растерите - само едно ще ви кажа - експериментирал съм с 5-6 вида растери, наблюденията ми са че основните 2 елиптичен и кръгъл само ни дърпат назад - докато не избягаме от тези стереотипи никога няма да видим качеството за което мечтаем и което сме виждали само от братята западняци. Това CMYK - това 150lpi - стига вече - крайно време е да сложим картите на масата и да потрошим малко нерви и пари за експерименти - догмата (ако видиш работа - наведи се, може и да те подмине) винаги ми е била чужда. Братята печатари - стига са се пънали и дърпали като магаре на мост - с водка и CMYK не се влиза в Европа. Вярно пари ще кажат някои не достигат - ма и това не е варно - пари се намират за препечатки - пари се намират и за добри машини - е какво е оправданието тогава? Ми мързел - те това е - стохастиката била трудна за печатане - ми трудна е като на 3 водки невиждаш кво печаташ (не всички печатари пият - само 90% - нема се лъжем) та това е, аз лично съм присъствал на 30 минутна реч от печатар как стохастичният растер не излизал добре на печат - хе хе хе - ма не ме разбирайте погрешно, има много видове растери и всеки един си носи добрите и лишите страни - кой ще ме убе ди че елиптикал-а е по-добър от мегадот-а? Никой защото малцина са чували тази дума - ми краино време е да почетат малко (всички) или пък една книга да вземем да напишем (с общи усилия) та да се промени нещо в тази малка държавица - да се види че и тук има мозъци - и тук има хора които се стремят да покажат най-доброто на което са способни.

Ееееххх стига толкоз приказки - с горенаписаното не целя да обидя никой, моля да ме разберете правилно - просто се отегчих да чувам 150lpi/2540dpi - това е като омагьосан кръг - (сърп и чук торшън) но тая малка надежда че хората могат да се променят - та дори и никой да не им плати затова. Занаята си е занаят - технологиите са си технологии - ганьо си е ганьо - аз не смятам да се причислявам към това. Но това си е мое мнение...............

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2004, 08:31 
Старо куче - медалист
Аватар

Харесва ми тая тема. Аз по принцип не съм против нововъведенията, но трябва да се мисли и експирементира много докато бъдат въведени като онсновен начин на работа. Ето и един пример: Наскоро коментирах в друга тема пак в този форум, че пачата на стохастика не е подходящ и никога няма да се наложи. Ами пак го казвам. Колегите вероятно говорят за така наречените хибридни растери( пак тема която надълго и на широко коментирахме) Ставаше въпрос за Хибридният растер Сюблима наложен във Фатум. Този вид растер във всичките му разновидности (от различни производители)присъства в БГ-то и в други фирми. Колкото до стохастиката ... да не се заяждаме ама мисля че няма да се наложи... по ред причини. Та апела ми е да се прави разграничение между стохастика и хибриден растер.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2004, 14:31 
Гърмян заек

епа не всеки печата на Хайделберги все пак :)

тай че 150 лайнянки са дубрутру с кафе за назе :P

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2004, 15:07 
Старо куче - медалист
Аватар

150lpi моята американска мечта. Да видиш само как се оплакват технолозите за 106lpi, а пък ако някой се изтърве да пусне нещо на 133lpi... Иначе съм съгласен принципно, трябва да се върви напред, стига толкова назадничево мислене.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2004, 20:28 
Старо куче - медалист
Аватар

Добре де, ама и CMYK-a защо го заклеймихме? Или го заместихме с хексахром - това не разбрах....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2004, 22:19 
Гърмян заек
Аватар

Стохастиката е просто сууууупер! Дава несравнимо по-добро качество при по-малко количество мастило,което води до по-бързо съхнене,икономия на мастило,по-малко пудрене и тнт
Не е чак толкова проблемно да се печати с FM растер,какво толкова му се плашите? :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2004, 09:42 
Старо куче - медалист
Аватар

Добре де, не се ли получава някаква неравномерност при по плътни фонове. Наистина на вярвам да е панацеята която ще ни реши всички проблеми. Определено ми става любопитно и ми се иска да видя отпечатъци :-))))

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2004, 11:46 
Старо куче - медалист
Аватар

speedmaster написа:
Не е чак толкова проблемно да се печати с FM растер,какво толкова му се плашите? :wink:

Бе не се пуашим бе ;-) той рипа си смета ние седим и гуедаме ко да ни пуаши... дали ще е 33Lpi или 200 или FM за нас нема много разлика бе се седим и гуедаме тъпо ;-) бат пичитар малко са пуаши и леля монтажистка ама ке свикнат и те. Ма да ти кажа и аз не вярвам че FM в сегашния си вид ще се наложи.... Ма времето ще си покаже де!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2004, 08:31 
Гърмян заек
Аватар

InnovisioN написа:
speedmaster написа:

Бе не се пуашим бе ;-) той рипа си смета ние седим и гуедаме ко да ни пуаши... дали ще е 33Lpi или 200 или FM за нас нема много разлика бе се седим и гуедаме тъпо ;-) бат пичитар малко са пуаши и леля монтажистка ама ке свикнат и те. Ма да ти кажа и аз не вярвам че FM в сегашния си вид ще се наложи.... Ма времето ще си покаже де!

Заповядай на печат когато ти е удобно /само да съм на смяна/ да добиеш представа сам :D тел на ЛС.

Върнете се в началото

Заглавие: И аз съм за нововъведенията
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2005, 11:59 
Срамежлив
Аватар

Така колеги аз мисля че хората са го измислили. Хрибридна технология между AM и FM растери наречена SPECTA. Тя съчетава най-доброто от двете или поне така пише !!! В полутоновете се ползва стохастика, а в плътняците AM растер и така се решават доста от проблемите на 2-та вида растер. Само че също така пише, че печатарите трябва да натрупат малко EXPIRIENCE, ами и аз мисля че е крайно време печатарите и те да вземат да понаучат нещо ново стига с тия старите разбирания аре и вие си размърдайте мозъчетата. Не искам да обидя никой, не ме разбирайте погрешно. Но където и да отида да печатам печатара вика абе тя машината виновна. Е да де ама в Лесичево машина за 2 мил. Euro прилича на космически кораб и пак тя да е виновна, нещо не ми се вързва.
Та относно растерите мислч че трябва да сме със света стига сме вървяли няколко години назад вече има ИНРЕРНЕТ :D

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа