ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Възможно ли е и как отпечатването на две страници от .pdf документ с размер А4 в ра...
Каква е разликата между композитен и цветоотделен файл?
Какво разстояние трябва да има между важните елементи и ръба на страницата?
Предпечат
Шрифтове в PDF
30 комплекта безплатни векторни шаблони на опаковки
Заключване на InDesign Book файл

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:32 
Гърмян заек

ОФФ, за ICQ-то: бре, и при мен е така, но само у дома иска задължително да се инсталира ъпдейт. На работа си върви със старата версия. Ама заради него се отказвам и от АБВ-пощите си!

По темата: значи и безплатното може да е несвободно. Тогава к`во :?:
Не съм пробвала Опън Офис от времето, когато му казваха "Стар Офис". Толкова лошо впечатление ми направи. Наистина, има добре работещ свободен софтуер, но обикновено е за конкретно действие. А когато става дума за приложения, с които да върша моята си работа, разсъждавам като за кола - купувам я, за да стигам до там където искам, а не да лежа под нея и да се кефя, че съм оправила еди какъв си странен проблем. Нито пък искам да я тунинговам, овърклоквам, подковавам, тамаря и т.н. Искам просто да работи така, както пише в Инструкцията за експлоатация. И ако не е така, да мога да направя рекламация, да има съответно адресат и т.н. Нивото на подръжка (и супер високи цени) на Адобе, Корел и Майкрософт у нас е резултат от всичките ни останали местни (не)оправии. Свободният (некомерсиален) софтуер решава ли тези проблеми?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:36 
Старо куче - медалист
Аватар

като ви е трудно не се захващайте, никой не ви кара. Бате ValBo, ти що не го пробва опън офиса на соларис ей тъй за по лесно. И не ме слушаш ти , че нагризаните ябълки не стават за нищо , ей на един опън офис не можеш да подкараш на тях. И това за менютата и за опциите не е вярно поне за линукс и уиндоус.

гррррррррр :twisted:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:40 
Старо куче - медалист
Аватар

Itchy написа:
Свободният (некомерсиален) софтуер решава ли тези проблеми?

а комерсиалният решава ли ги?

като се сбъгяса вина, корела или индито и роднините му звъните ли на съпорта в България?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:42 
Старо куче - медалист
Аватар

Проблемите при свободния софт се решават доста по-бързо. Просто защото работят много хора, които са заинтересовани не да си получат заплатата, а нещата да РАБОТЯТ. Възникне ли проблем, до няколко дни някой вече е намерил решение.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:45 
Гърмян заек

В никакъв случай!!!!
(и още два реда удивителни!)

за съпорта в БГ

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:48 
Старо куче - медалист
Аватар

Itchy написа:
В никакъв случай!!!!
(и още два реда удивителни!)

за съпорта в БГ

е що ... нали сте наринали една камара пари за това даа имате безпроблемен софтуер, който сам прави всичко и с всяка версия става все по хубав и красив ...и лесен. И искате просто да работи и да не мислите за менюта опции и др. Ако може и да спрете да мислите ..... пууу

не е към теб Itchy :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:49 
Гърмян заек

За няколко дена и аз се сещам къде бъркам, без да се обаждам на съпорт, и нещата си тръгват нормално. Всъщност повечето проблеми на комерсиалния софтуер са в задклавиатурното устройство. Това го казвам наизуст, но съм сигурна, че не е правена обективна съпоставка и който и да каже нещо, също така ще е лично впечатление.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:49 
Старо куче - медалист
Аватар

С него съм, от 3 години вече само него имам на мака.
Опен офиса е джава базиран, та за всички системи е еднакъв.
Но ти пробвай да отвориш клиентски бриф в който има малко ползвани макроси - мъка ти казвам
Вярно че малко го пооправиха, но...
Далеч е още от конкурента си МС офис - и мога да се подпиша под това, въпреки цялото ми "неодобрение" на майкрософт;-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:57 
Старо куче - медалист
Аватар

ValBo написа:
С него съм, от 3 години вече само него имам на мака.
Опен офиса е джава базиран, та за всички системи е еднакъв.
Но ти пробвай да оториш клиентски бриф в който има малко ползвани макроси - мъка ти казвам
Вярно ще малко го пооправиха, но...
Далеч е още от конкурента си МС офис - и мога да се подписша под това, выпреки цялото ми "ноодобрение" на майкрософт;-)

и аз не искам да сравнявам двата продукта, но за малка фирма разликата в цената е твърде голяма и необснована.

Искам само да кажа , че има алтернативи и всеки си преценява дали те го устройват.

Помислете си за морето корелисти, които вече имат Х4 и са я изтеглили и с гордост се тупкат по гърдичките , че работят на последна версия, а вие трябва да си я купите защото зависите от клиента нали? И ще си я купите!!!

Това важи за всичкия комерсиален софт.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 15:56 
Старо куче - медалист
Аватар

Чакай и аз да се изкажа, че отдавна имам фикс идея да имам работеща компютърна система с 100% безплатен софтуер.

1. Програмисти, пишещи безплатни програми и безвъзмездно предоставящи ги на хората има, и ще има (знам го защото донякъде и аз съм част от тези ненормалници). Отворения код е изключително мощно средство за писане на софтуер, което не бива да бъде подценявано. И то съвсем спокойно може да надмине затворения код на мастодонтите в софтуерния бранш.
2. Платения софтуер не е панацея. Всеки ден в този форум се убеждаваме в това. Бъговете са част от ежедневието ни. Само дето повечето от нас си плащат за бъгави програми, които, забележете, не сме и придобили - срещу 2000 евро получаваме само правото да имаме сериен номер и инсталационно копие. Някой да си е потърсил правата след поредната пре...на поръчка от бъг в скъпо платения софтуер? Къде е 24 часовия съпорт? Защо на Adobe дори и видеоуроците са им платени? Или трябва да сме напринципа - направи безумно сложна програма, сложи и хелп само на ингилизки за да не може 70% от населението на земята да го проумеят и й направи обучението платено... Да не говорим за презентациите на Корел - само дочувам слухове че са близо до позора.
3. Колеги, крайно време е всички да проумеем - MS Word е проклета ТЕКСТООБРАБОТВАЩА програма. Това ще е набъкана с неща, които дори не са и известни на средностатистическия потребител, и ползва потаен код за запис на файловете си, по никакъв начин не я прави велика. Ами защо не погледнем нещата по друг ъгъл: Open Office е на 90% съвместим с doc формата. От своя страна Word не е и чувал за odt файлове. И ако клиентите имаха достатъчно акъл в главата да не дават грешни пари, или да не нарушават закона ползвайки пиратски софтуер, а минат на Open Office (повярвайте ми - в 99,99% от случатите той е абсолютно достатъчен на Вашия клиент), в този случай Word загива. А пък последната простотия с docx формата, който дори и Word по-стара версия от последната не разчита, е просто безочие.
4. Безплатни алтернативи има на почти всички платени програми. При това в много случаи с напълно съизмерими възможности. Липсата на време за разучаването им не е оправдание - платения софтуер да не си го познаваме по рождение?

Така че за затворено издателство алтернативата за безплатна операционна система и безплатен софтуер не би трябвало да ни учудва. Стига с тези навици. Сигурен съм че ако утре колите могат да вървят с вода, ние ще продължим да ги караме с бензин - защото сме си свикнали.... Нека мислим и малко по-нестандартно и да обръщаме по-сериозно внимание на безплатните алтернативи.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 16:49 
Гърмян заек

Напълно съм съгласен с Pilot. Ние също близо година използвахме Open office и сме си загубили много време да преформатираме doc файлове.
Клиентите много по бързо от нас се сдобиват с най-новия софтуер и ние сме принудени да осъвременяваме софтуера. При нас docx файлове идват от близо година отвреме на време.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 21:21 
Старо куче - медалист
Аватар

dimalexpl написа:
...използвахме Open office и сме си загубили много време да преформатираме doc файлове.
Клиентите много по бързо от нас се сдобиват с най-новия софтуер и ние сме принудени да осъвременяваме софтуера. При нас docx файлове идват от близо година отвреме на време.

DOCX е формат на Microsoft OFFICE (скъпо платен!)...

имаше един виц на времето: "- Тате, днес спестих 70 ст., защото тичах след автобуса!" Бащата: "Идиот, можеше да тичаш след такси и да спестиш 7 лева!"

HЯМА и няма да има оправия с хора, които губят дни за да "свалят/кракнат/пачнат/активират" скъпоплатен софт, а не отделят 20-30 мин. да разучат нещо ново и безплатно...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 00:50 
Старо куче - медалист
Аватар

http://www.technews.bg/info.php?id=7484

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 06:31 
Гърмян заек

малко се ядосах като четох мнение за "ентусиасти които пишат свободен софтуер".....

АКО НЕ ЗНАЕТЕ - зад ОПЕН ОФИС стоят не интусиасти - а фирми гиганти като SUN и IBM ....

много тъпо е мнението че свободния софтуер се пише от сулю и пулю

АКО НЕ ЗНАЕТЕ на скоро АПЛЕ привлече към себе си автора на свободната система за принтиране под уникс/линукс CUPS - защото явно е доста добра...

нали на подобен принцип е и операционната система Линукс... ами ако се пишеше от неуки ентусиасти и ако беше не-надеждна- Микрософт нямаше всеки ден да се чуди как да направи мръсно за разпространението на тази ОС

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 19:49 
Гърмян заек

polo написа:
малко се ядосах като четох мнение за "ентусиасти които пишат свободен софтуер".....

АКО НЕ ЗНАЕТЕ - зад ОПЕН ОФИС стоят не интусиасти - а фирми гиганти като SUN и IBM ....

много тъпо е мнението че свободния софтуер се пише от сулю и пулю

АКО НЕ ЗНАЕТЕ на скоро АПЛЕ привлече към себе си автора на свободната система за принтиране под уникс/линукс CUPS - защото явно е доста добра...

нали на подобен принцип е и операционната система Линукс... ами ако се пишеше от неуки ентусиасти и ако беше не-надеждна- Микрософт нямаше всеки ден да се чуди как да направи мръсно за разпространението на тази ОС

Явно си знаещ!
От написаното си правя изводите, че се занимаваш с pre-press под OS Linux. Сега остава да напишеш, че ползваш и Open Office като програма за DTP и мигом падам от коня!
Надежден Linux! Добре, моля кажи след като си толкова знаещ, колко от потребителите на PC ползват Windows и колко Linux? След като намериш отговора на този въпрос поразсъждавай какво би станало ако процентите се обърнат, дали тогава Linux ще бъде по-надеждната система, а? Всъщност имаш ли идея колко са дистрибуциите на Linux?
И тъй като аз съм тъп, а ти остър ще ми се да те видя как работиш pre-press под OS Linux с безплатен софт ...ооопс за малко да забравя, те шрифтовете май също се брояха за софт, а ;) ?
Аз понеже съм си прост pre-press-ар и не съм от острите "интусиасти", ще продължа да си копам с любимото си ADOBE :)
"АКО НЕ ЗНАЕТЕ" не е нужно да се крещи, все пак тук сме се събрали все възпитани, умни и красиви :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 20:03 
Старо куче - медалист
Аватар

опааа...

тук идеята е да се намери безплатен вариант на рутинните операции, за които се ползва скъпоплатен софт, а ако тия операции ти затварят технологичния процес :arrow: заглавието на темата

преди няколко часа мислех да отговоря в тази тема: http://www.prepressbg.com/forum/viewtopic.php?t=4812
как едно напълно безплатно решение се справя перфектно с българския език, но се отказах по простата причина, че всеки Разбирач ще открадне скъпоплатеното му братче на фирмата ABBYY и ще щрака с пръсти и "ама на шрифта blood платената програма се справя, а ваш'то н'мой..."

:evil:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 20:18 
Гърмян заек

Ех HACKO, добуташ ли работата до OCR нищо хубаво те не чака! :(
Ам с кеф ще тествам русначето! Братушките ги умеят тези работи, особено преводачите им са върха! Мерси за програмката ще я пробвам, даже може едно тестче между нея и Абито да й спретна като ми се отвори време :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 22:32 
Старо куче - медалист
Аватар

wrathchild написа:
...добуташ ли работата до OCR нищо хубаво те не чака! ...

a ако работата ти е набиране на текстове на книги?
:lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2008, 23:57 
Гърмян заек

не мисля че с нещо съм обидил никого...
ама и вратчилд нямаше нужда да ме заяжда....
аз също съм прост pre-press-ар от доста години но не смятах за нужно да го казвам

факт е че много от фрии софтуера е пълноценен и пълнофункционален
факт е че и хората които са се научили на някакав софт(най-често платен)
не могат да се пречупят да учат друг - платен или безплатен

опен офис не е софтуер за ДТП(макар че за разлика от МСофис има дори експорт към ЕПС) но е близък по цена до ДТП софта...

ако човек се е интересувал от фрии софтуер
лесно се вижда че има проекти зад които стоят много хора разраборчици а не ентусиасти
тъпо е да се плюе по сериозни проекти(по времето и постоянството с което се разработват)

а по отношението на удобството на софтуера - налагало ми се е да сменям конкурентни софтуери не 1 път
и всеки път когато съм го правил - новия софт колкото и да е бил добър ми се е струвал адски тъп...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 19:39 
Гърмян заек

Брех, много полемика, много офтопик. Издаелство преминало изцяло на свободен софт бе темата, ако не бъркам. Не виждам повечето от мнеията какво общо имат с темата :twisted: Абе хора има форуми за всичкия останал платен софт. Като не ви харесва оупън сорса, ма не го ползвайте и не флуудвайте единствения форум в prepresbg на тема оупън сорс :evil: Все пак има и лични съобщения. Апелирам към модераторите и админа - поразчистете моля темата. Надявам се този пост да е един от последните офтопици в този форум.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа