ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как мога да направя градиент от цвят по Pantone в Adobe Illustrator?
Проблем с файл по време на работа с CorelDRAW.
Мога ли да импортвам EPS, създаден от Adobe Illustrator в CorelDRAW? Има ли някакво...
Статии
Мострен брандинг – един по-различен поглед
Закаляване (темпериране) на плексигласа - решение срещу напукване на а...
Стандарти и полиграфия - Първа част

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Пак за XEROX Color 550!
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2012, 11:51 
Гърмян заек
Аватар

Здравейте, колеги! Има голяма вероятност да закупим въпросната дигитална машина на Ксерокс. Видях, че има подобна тема в този раздел, но от март месец досега никой не е писал. Та искам да попитам някой има ли пряк опит с въпросната машина, плюсове, минуси, конкретни слаби места или нещо такова. Въпроса с поддръжката как стои, от Адком ми дават едни условия, които честно казано са малко пресилени. Получихме оферта от още една фирма, старозагорска е, не знам дали е редно да споменавам името й, тъй че ще го пропусна, при тях цената е с 3000 лв по-ниска, и има възможност да се закупи свободно, като при евентуални проблеми се поемат пътните разходи на техниците и съответното им заплащне. С две думи, ако не се подпише договор за поддръжка ще си пъхнем ли "таралеж в гащите"??? Въобще всякакъв вид съвети биха били от огромна полза.
Благодаря предварително на отзовалите се, ако има такива разбира се!

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Пак за XEROX Color 550!
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2012, 09:56 
Срамежлив

Ако си сръчен и имаш време да си ремонтираш принтера - не ползвай договора за подръжка, ако си натоварен с работа и нямаш време да следиш кое кога да сменяш и т.н. договора е идеално решение.
Аз лично съм на договор и съм доволен от резултатите.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 10:17 
Гърмян заек

Здравей Колега,
по май личен опит на договор е по скъпо но по малко ядове с поддръжката (зависи кой техник ти зачислят от ксерокс), без договор е по евтино но въпроса с поддръжката остава висящ, ако си Софянец идването от Стара Загора ще ти излезне малко солено + части + надница на техника, ако си техник по принтерите тогава само консуматив и твой труд ама той не се брои по нашите земи:)))

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 11:20 
Гърмян заек
Аватар

express93 написа:
Здравей Колега,
по май личен опит на договор е по скъпо но по малко ядове с поддръжката (зависи кой техник ти зачислят от ксерокс), без договор е по евтино но въпроса с поддръжката остава висящ, ако си Софянец идването от Стара Загора ще ти излезне малко солено + части + надница на техника, ако си техник по принтерите тогава само консуматив и твой труд ама той не се брои по нашите земи:)))

Здравей, колега! Не съм софиянец, да кажем че съм горе долу по средата между София и Стара Загора. :D Да кажем че не подпиша договор, че някак се оправям с техническата поддръжката и консумативите. Как стои въпроса със софтуера на самака машина. Имам колеги с такива машини и казват че доста често имат проблеми със софтуера??? Те са с договор и техниците си идват на място да оправят проблема. Та въпроса ми е софтуера наистина ли често прави номера, проблемен ли е???

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012, 21:39 
Старо куче - медалист
Аватар

Тук под софтуер RIP ли разбираме? Тез чекръци имат избор от контролери. Доколкото съм чувал - Fiery или Creo. Първото е базаво и евтино, второто струва пари и работи...
За самото червено Хъ - или добро или нищо. Затова не го коментирам въобще :D

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа