ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
От известно време ми изчезнаха бързите клавишни комбинации в Indesign. На какво се ...
Възможна ли е замяната на два интервала с един в Adobe Indesign?
При подготовка на фай за печат в QuarkXpress 8 илюстрациите изглеждат пикселизирани...
Статии
Решения за CD&DVD продукти
Що е това клъстер и „има ли почва у нас“?
Forest Stewardship Council - FSC

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Дигитален широкоформатен принтер за печат на плакати!!!
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2013, 13:30 
Гърмян заек
Аватар

Здравейте, колеги! От известно време се оглеждаме за ширикоформатен принтер за печат на плакати в малки тиражи с фотореалистично качество. Не съм много наясно с какви мастила трябва да е, сублимационни, на водна основа или други. Става въпрос за плакати върху хартия за вътрешна реклама. Аз лично се спрях на EPSON Stylus Pro 7900, НО наистина въобще не съм наясно дали това е най-удачният избор. Принтера няма да е кой-знае колко натоварен. Въпросния принтер печати с макс ширина 61 см, което в нашия случай е напълно задоволително. Предимство ще е ако може да печати и върху PVC фолио, НО доколкото знам тук вече става въпрос за друг клас широкоформатни принтери, които са за външна реклама. Предимство, разбира се е възможно най-ниска себестойност на отпечатъка. Доколкото съм наясно при въпросния принтер себестойността на един отпечатък е около 4 лв.! Ако бъркам - поправете ме. Ще се радвам на всякакви предложения и съвети от ваша страна.

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Дигитален широкоформатен принтер за печат на плакати!!!
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013, 01:40 
Срамежлив

За цена на отпечатък се ползва 1м2 и се дава среден разход на мастило, и ти си смяташ колко ти струва медията и така виждаш колко т ие себестойността, производителя ще ти даде информацията за разход на мастило, като ти го даде го попитай и колко отива при чистене на главите, защото и това си е разход, също така колко струват почистващите консумативи.
Всички принтери могат да печатат на ПВЦ просто трябва ПВЦ то да е за дадените мастила, Водна база, латекс или солвент, за офис латекс или водна база иначе много смърди.
Аз те съветвам да потърсиш фирма която печата плакати 100% ще получиш по добра цена за плакат отколкото да си го печаташ ти, тези принтери печатат на скъпи медии, скъпи мастила общо взето дърво

Успех

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2013, 12:40 
Гърмян заек
Аватар

Благодаря ти за съветите. Бях на изложението Копис и там пък ме заинтригува един плотер Niprint много добра цена ми обявиха по време на изложението. 160 см макс ширина на печат. Лично един от управителите на фирмата ми обясни най подробно за медиите, мастилата, разход на кв.м. и т.н. Останах с приятни впечатлениея от плотера, цената и качеството на печат.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2013, 13:51 
Срамежлив

Колега,при цена на принтера 5-6000 и цена на главата 1600EUR,за какво говорим?За RIP - да не говорим.Ще ти треба някой супер як,(ама той е колкото машината) да изкараш прилично качество.То кат гледам марката май - ни принт- ни печат. :roll: Отваряй си очите,че след това става страшно.........

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2014, 17:05 
Срамежлив

РИП некой пиратски, ама как ще работи :lol: НиПринт е с глава ДХ5 1100 ЕВРО
Печата добре, въпроса е как е с резервните части и поддръжката
Заради това фирми като Епсън, ХП и т,н са скъпи защото знаеш, че 5 години за тез машини има части, а китайската може догодина да не съществува като фирма

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2014, 19:10 
Гърмян заек
Аватар

То глава ДХ5 под 1000ЕУР няма. Освен ако не е "пиратска", т.е. крадена. Ех да можеше всичко да крадем, ама от нас никой нищо да не краде - ще постигнем българската мечта.
Точно за да не си блъскаме главите как да краднем защото сме изправени пред безизходицата породена от ниския жизнен стандарт и раздутите "маркови" цени, се предлагат алтернативи. Които (почти) не се отличават от "марковото" по функционалност и цена, но позволяват на хората в региони като нашия да ходят облечени, обути, да печатат и въобще да поддържат нормално ниво.
РИП MAINTOP го илюстрира - на цена 100ЕУР получаваш работещо решение. Ама без престиж! Ако търсиш имидж - кради, понеже едва ли ще дадеш 4-5к ЕУР за RIP. Тая логика не мога да я разбера!
Относно поддръжката: не зная защо този въпрос се свързва единствено с производителя. Той обикновено е през девет земи в десета и директно не осигурява нищо: нито резервни части, нито поддръжка, нито гаранционен сервиз. Цялата тази дейност е задължение на продавача. Би трябвало той да се подбира внимателно, неговата способност да осигури поддръжка трябва да се провери и от него да се търси отговорност.
А това не става със суеверие.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2014, 22:50 
Срамежлив

То глави DX5 има и от 600 и 800 EUR,ама сигурно не са чак толкова маркови :lol: ,може и да са крадени т.е. "пиратски".Така че машината може и да е с Х7 глава и пак нищо.То некои продаваха и маркови принтери,ама те не седат много добре на една маса с другите.На тях, само като му видиш болтчетата на капаците и вдигнеш предния ,ти става ясно за какво иде реч.
Никой не се фука с маркови RIP, просто някои искат да работят със стил, в противен случай - всички към "РИП MAINTOP" ,да видим че поне принтера работи.(И аз честно не мога да я разбера - таа пуста логика!)

(......но позволяват на хората в региони като нашия да ходят облечени, обути, да печатат и въобще да поддържат нормално ниво.) :oops:

Малко лицемерно ми се струва казаното!
След като им продаваш оборудване и се занимаваш с всичко това (.....Цялата тази дейност е задължение на продавача. Би трябвало той да се подбира внимателно, неговата способност да осигури поддръжка трябва да се провери и от него да се търси отговорност. ), защо ги конкурираш?! Без да съм суеверен си мисля, че това не е много почтено :idea:

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа