ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
При подготовка на файлове за печат, нужно ли е да се флатват прозрачните обекти?
Как може да бъде конвертиран текст в криви в Acrobat CS3?
Как да променя размера на pdf файл в Adobe Acrobat?
Статии
Има ли бъдеще за печата?
Печатът ни преследва и в тоалетната
ПРИРОДАТА НА ЦВЕТОВЕТЕ

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: QUARK към PDF с хиперлинкове вътре
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2008, 17:46 
Срамежлив

Здравейте, имам следния проблем:
правя пдф за онлайн ползване (но с висока резолюция). Искам да съдържа няколко линка към разни издания в интернет. Ако дам опцията Layout to PDF... (но му махам компресията, за да не ми пада качеството) файлът става огромен, а и не видях Print blank pages-подобна опция.

Другият вариант, който отпреди си ползвам, е принт през фатум към .прн и после с дистилера. Само че така хиперлинковете се губят. Качеството на изображенията при двата варианта (300 дпи) е едно и също, а разликата в размера е 10:1. При първия начин е 300 и нещо МБ, по втория 30 МБ.

Мислех си - да генерирам по втория начин пдф и само страниците, където искам да има хиперлинк и които не са много, да ги едитна с някакъв софт.Но нямам идея с какъв софтуер може да се направи хиперлинк в ПДФ.
Имате ли идеи?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2008, 22:06 
Старо куче - медалист

1. С кой Quark работиш
2. Ако правилно предполагам, че е 7, защото по-ранните нямат функции за директен експорт в PDF, доколкото си спомням, то просто трябва да си избереш профил на експорта (или да си дефинираш custom профил, ако стандартните screen, print и press не те задоволяват), като в последния случай имаш пълна възможност да укажеш резолюция, вид и степен на компресия и т.н.
3. Минаването през PS с фатум или без фатум е спомен от отминала епоха и при него няма как да ти се запазят хиперлинковете - PS-ът е предназначен да се превърне във филм, а върху филмите няма как да се клика :-)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2008, 13:07 
Срамежлив

1. С версия 6.1
2. Не намирам такива опции... Имам ето това
Изображение
Видно нямам зададени профили на експорта, но от показаните на скрийна опции аз си задавам желаните параметри, но, както казах, проблемът е в крайния размер на файла. Не знам защо, но по старомодния начин пдф-ът е значително по-малък.
Може би трябва да се разръчкам из опциите за Компресия-от падащото меню имам доста - от Automatic ZIP/Jpeg High-Medium-Low до Manual Jpeg High-Med-Low. Каква е разликата м/у автоматично и ръчно?

3. От чисто любопитство - кой е най-популярния метод за създване на файл за печат към днешна дата? Директно по споменатия начин към ПДФ или друго???

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2008, 09:36 
Старо куче - медалист
Аватар

Не съм много специалист по таз програма, но за мое огромно съжаление ми се налага да държа цялата серия от 5.0 до 7.3, за да мога да си конвертирам файловете към 4.0, но нейсе - в менюто за експорт към PDF има Options Hyperlinks:
Изображение

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2008, 14:14 
Срамежлив

Благодаря за скийна Авитохол, но опциите за Хиперлинк и аз ги имам, ако погледнеш на моя скрийн до Joboptions отляво. Мен ме вълнува как да докарам файла на 30 МБ горе долу и да е със същото качество, както като го направих през .прн файл дистилнат после. Успях да направя 20 мб файл от Save to PDF... с настройки за Manual Jpeg compression, но качеството на изображението е по-ниско. Ако някой знае коя компресия е по-малка и резултатът е по-голям файл с по-добро качество, моля да ми каже. Ако не видно е,че ще експериментирам, но се опасявам, че няма по-слаба компресия от споменатата, т.е. файлът ми ще е макс.20 мб ако използвам по този метод каквато и да е компресия. А ако избера варианта без компресия, файлът става 300 мб... не ме устройва.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2008, 11:06 
Срамежлив

Какво стана с твоя проблем?
Веднъж и аз се борих с това и нямаше как, стана по едното ти предложение - Направих линковете после в самия ПДФ.
Не знам точно колко голям файл ти трябва, но ефекта се постига.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа