ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как може да бъде направен, файл който е подготвен за печат от сепариран в композите...
Дигитален или офсетов печат?
Как да накарам QuarkXPress да пренася текста. Става въпрос за текст на български?...
Предпечат
Основи принципи на действие на RIP
Как да работим с цветови скали
Моаре

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Софтуерен лиценз
МнениеПубликувано на: 29 Май 2010, 13:38 
Срамежлив

Имам следния въпрос: Как точно и откъде да се закупи легален лиценз за Quarkxpress, след като в сайта им няма посочен дилър или дистрибутор за България,а версия за East Europe "comming soon"??

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2010, 19:59 
Старо куче - медалист
Аватар

Евротайп ООД

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 12:50 
Срамежлив

Да, отговора е много любезен, но не и задълбочен :D Те не фигурират в сайта на Quark като дилъри, т.е. те за мен купуват и препродават. Цената им е 913,20 Евро с ДДС, при 575 евро в Румъния въпросът ми е решен.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 14:46 
Старо куче - медалист

Че според теб дилърите какво правят!? ;-) Иначе признавам, че на картите на големите фирми нас често ни пропускат. А намерената разлика в цената звучи много приятно.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 19:56 
Срамежлив

thomas написа:
Че според теб дилърите какво правят!? ;-) Иначе признавам, че на картите на големите фирми нас често ни пропускат. А намерената разлика в цената звучи много приятно.

Дилърите са задължени да продават на една и съща цена с ТО за тях, дистрибутора освен разработването на търговската верига и официалното и единствено представителство(обикновено) си има ТО и за него. Ще чакам да чуя какво ще ми отговорят официално от Quark, ако не, си купувам или от Румъния, или от ebay - след като няма официално посочен представител, нямам задължения на кого точно да си дам парите :D Между другото днес чаках около 5 мин на тел да ми кажат цена от Eurotype - имам чувството, че получават 1 запитване на 3 месеца...друго обяснение нямам :o От 7 години работя само с легален софтуер и Quark-a вече ми е наложителен, така че имам право да си избера колко пари и на кого да дам :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 20:33 
Старо куче - медалист
Аватар

desyping ... Между другото днес чаках около 5 мин на тел да ми кажат цена от Eurotype - имам чувството, че получават 1 запитване на 3 месеца...друго обяснение нямам...
Колко хора мислиш че си купуват Quark? Колко мислиш че са хората които го ползват легално? И колко често Quark вадят нова версия че да си я купиш?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010, 10:51 
Срамежлив

Колко хора мислиш че си купуват Quark? Колко мислиш че са хората които го ползват легално? И колко често Quark вадят нова версия че да си я купиш?[/quote]
:oops: Направо ме уби... Колко рекламни агенции има в страната... все пак не сме 1990 г., когато никой не ползваше легален софтуер. То положението е направо отчайващо...Аз бих работила и със стара версия, просто съм прецакана, че пращат файлове на клиентите ми на Quark, не на Indesign. Като имам в предвид, че само в нашия град има около 30 агенции, най-вероятно в страната са поне 1100, все на някого от тях им трябва ъпгрейд или нова версия. Надявах се, че тук във форума има хора, които си поддържат системите освен хардуерно и с подходящия софтуер и са наясно. А от Quark не отговарят. Ще питам пак и ако не ми отговорят отново, ще си купувам от чужбина, както до сега... Благодаря за отговорите ! Убедена съм обаче, че съвсем скоро всички, които работят активно ще се наложи да си купуват софтуер и ще стигнат там, където съм аз сега.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010, 11:03 
Старо куче - медалист

В световен мащаб делът на Quark е паднал в много пъти и всички по-големи световни агенции преди много години направиха "транзишъна" към InDesign. Дори и в много богати държави. В този смисъл The Fish е прав. Честно казано, почти не останаха места, от които да ми пращат файлове на нещо друго, овен InDesign. Quark xPress остана решение за отделни големи фирми (предимно специализирани издателства) с изолиран и затворен вътрешен цикъл, които се занимават изключително със страниране и сглобяване на документи. За тях фактът, че InDesign би им спестил много пари и облекчил цялостния процес, който ще се базира на един единствен общ творчески пакет, няма значение и те просто си продължават с Quark, с който са започнали преди почти 20 години.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010, 11:24 
Срамежлив

thomas написа:
В световен мащаб делът на Quark е паднал в много пъти и всички по-големи световни агенции преди много години направиха "транзишъна" към InDesign. Дори и в много богати държави. В този смисъл The Fish е прав. Честно казано, почти не останаха места, от които да ми пращат файлове на нещо друго, овен InDesign. Quark xPress остана решение за отделни големи фирми (предимно специализирани издателства) с изолиран и затворен вътрешен цикъл, които се занимават изключително със страниране и сглобяване на документи. За тях фактът, че InDesign би им спестил много пари и облекчил цялостния процес, който ще се базира на един единствен общ творчески пакет, няма значение и те просто си продължават с Quark, с който са започнали преди почти 20 години.

Да, така е, на Quark работих през 1992 и виждам предимствата на Indesign-a, определено много по-лек и логичен. Мисля за вариант на презапис до 4-та версия, за да отварям в Indesign, но ме притеснява, че много от нещата няма да се трансформират коректно. В този смисъл, ако имате опит с това, моля за информация, защото наистина е тъпо да купувам нещо, което няма да ползвам.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010, 12:41 
Старо куче - медалист
Аватар

Пълно и точно преобразуване - няма да го бъде
Има плъгин по въпроса - Q2IN, но и той дава артефакти.
От опит - казваш, че досега си работил на лицензиан куарк.
Оставяш си го инсталиран, а всички следващи проекти започваш на индизайн.
В началото ще ти се омотават клавишните комбинации, но бързо се свиква.
Ако ти дотрябва стар проект - работиш си го на куарк. Но с времето, все по-малко от старите проекти ще ти трябват и след известен период ще изтриеш и куарка от компа.
Общо взето е това.

П.П Нашият куарк, го чакахме 8 месеца да дойде от щатите, въпреки че беше платен предварително

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2010, 15:38 
Срамежлив

За съжаление на версия 3.1. на Quark точно нищо не мога да правя, така че ще разгледам подробно какво и как преобразува, за да мога да поискам файловете да ми ги изпращат в определена версия, за която да знам, че се отваря коректно с Indesign. Наистина е безсмислено да купувам заради 3-4 проекта годишно програмата, при това при неизяснен лиценз. Много благодаря за коментарите !

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010, 09:21 
Гърмян заек
Аватар

ValBo написа:
Пълно и точно преобразуване - няма да го бъде
Има плъгин по въпроса - Q2IN, но и той дава артефакти....

Всъщност е Q2ID на фирмата Markzware. (Имат и ID2Q :wink: )
Онзи ден конвертирах с негова помощ една 16 странична книжка от Quаrk 7 към CS3. Тъй като нямам скрупули а и наистина направих услуга на приятел – си го купих от денонощния магазин - версия 4.17 за Mac. Справи се повече от добре, да не кажа отлично !

Като виждам цената от 463.15 лева в онлайн магазина хич не е непосилна за феновете на лицнзираните версии.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа