Epson представи новите си принтери Monna Lisa по време на изложението ITMA. Това са Monna Lisa ML-16000/HY и Monna Lisa ML-24000, както и новите конфигурации Monna Lisa ML-8000 и Monna Lisa ML-32000 с ширина от 340 см.
Дигиталната печатна машина Monna Lisa ML-16000/HY работи с ширина 180 см. и е разработена за възпроизвеждане на гланцов лак, металици злато, и сребро, и непрозрачно бяло върху различни тъкани. Машината печата с разделителна способност до 1200 dpi, използва 16 печатащи глави PrecisionCore и работи с 8 цвята мастила Genesta на водна основа, и пасти разработени, и произведени от Epson Como Printing Technologies за създаване на специалните ефекти.
Monna Lisa ML-24000 е оборудван с 24 печатащи глави Epson PrecisionCore, печата с 12 цвята и предлага най-широката цветова гама спрямо другите модели.
Новата конфигурация Monna Lisa ML-8000 Reacid добавя богат избор от други материали и влакна към списъка с тъкани, които вече се поддържат от принтерите Monna Lisa, включително такива с нетрадиционни влакна.
И накрая конфигурацията Monna Lisa ML-32000, която е на работна ширина 340 cm, предлага по-ефективен печат за сектора на домашния текстил, като позволява едновременното отпечатване на две парчета плат.

Printguide
Интернет портал за печатни технологии.