Kodak ще представи на събитието Hunkeler Innovationdays 2025, което ще се проведе от 24 до 27 февруари в Люцерн, Швейцария, най-бързата в света пълноцветна мастиленоструйна преса с ролно подаване – Prosper 7000 Turbo Press. Компанията ще демонстрира изключителната скорост и гъвкавост на мастиленоструйния производствен печат при първата поява на пресата в Европа.
На изложението компанията ще представи пресата, печатаща с мастила Kodak Ektacolor на водна основа, в конфигурация „от рола към рола“ с развиваща и пренавиваща машина, проектирани и произведени от Kodak. Машината може да печата със скорост до 410 м/мин (5523 страници формат A4).
Prosper 7000 предлага три режима на работа:
- Режим Quality (600×900 dpi), който според производителя е приблизително сравним с офсетов печат при използване на линиатура 200 lpi.
- Режим Performance, който предлага 600×600 dpi и офсетов еквивалент на 133 lpi.
- Режим Turbo, който работи при 600×450 dpi, с линиатура от 85-100 lpi, и е подходящ за печат на вестници с ниско покритие на мастилото.
Различните режими на работа позволяват на печатарите да постигнат оптималния баланс между скорост и качество за всяка задача. Това прави пресата „отлично решение“ за прехвърляне на големи задачи за директна поща, търговски, транзакционен и книжен печат от офсетов към цифров печат, обясняват от Kodak.
Prosper 7000 Turbo Press поддържа максимална широчина на ролката от 648 мм с променлива дължина на отрязване до 1372 мм. Машината може да печата върху различни видове хартии, включително покрити и непокрити, вестникарска хартия, специални и рециклирани хартии, с тегло от 42 до 270 г/кв.м.
![Printguide](https://printguide.info/wp-content/uploads/2020/05/logo-normal_printguide.png)
Printguide
Интернет портал за печатни технологии.