QR кодовете са отличен инструмент, но трябва да помислите какво се опитвате да постигнете преди да ги сложите на рекламните си материали, опаковките за продукти или на който и да е друг проект.
Наскоро купих хубава играчка, Snow Wovel, която е нещо като огромна лопата за сняг, монтирана на едно колело. Твърдят, че с нея можете да почистите алеята си три пъти по-бързо. Предвид снежната буря от снощи и с четвърт акър асфалт за почистване, със сигурност този уред щеше да ми е полезен. Тази сутрин, постигнах двучасово закъснение за училище и Wovel все още е в кутията . . . с QR код върху нея.
Нямаше инструкции за QR кода. Никакъв текст, който да ми каже какво е той или какво може да ми донесе сканирането му. Тъй като знам някои неща за QR кодовете, заподозрях, че той може да ми даде ценна информация как да сглобя нещото. Имах гладни, необлечени деца, четвърт акър за почистване и време, което изтичаше бързо.
Сканирах кода и той отведе на сайта на продукта, който нямаше мобилна версия. Там намерих картинки на продукта, препоръки от клиенти и много друга информация, която вече я имаше на кутията. Препоръките може да са полезни за някой, който се чуди какво да купи, но аз научих за Wovel от интернет и го купих онлайн.
Кутията съдържаше инструкции, но наистина имах нужда от ръководство как да сглобя Wovel стъпка по стъпка, при това бързо. Не получих това, което търсих.
Какво искам да кажа? Въпреки, че не всеки, който сканира QR, търси една и съща информация, специалистите по маркетинг трябва да се замислят от гледна точка на клиентите и да си зададат въпросите, „Защо слагам този код тук? Кой ще го сканира? Какво ще търси?”
Когато искате да постигнете успех с QR кодове, спрете да мислите като продавач. Вместо това, помислете като потребител.
Автор: Heidi Tolliver-Walker
Източник: thedigitalnirvana.com
Превод: Мартин Новев
Още за QR кодовете:
Какво представляват QR кодовете?
QR кодове: пет факта, които може да не знаете

Мартин Новев
Име: Мартин Новев
Професионален опит: Практик с журналистически опит. Познава добре печатните технологии, но и умее да пише много добре. През последните осем години трупа опит в различни печатници като се занимава с филмова експонация, оператор е на CTP, прави електронни монтажи и предпечат. Най-голямата сила на Мартин обаче е в предаването на този полезен опит в лесен и удобен за четене вид. Уменията са придобити благодарение на образованието му по журналистика от Софийски университет и трите години опит като репортер във в. "Новинар", "Сега" и "168 часа".
Настоящи занимания: Основната му работа е като оператор предпечат, което го поставя на бойното поле всекидневно - решава множество работни казуси, познава в дълбочина софтуерните продукти за предпечат, както и всички печатни и довършителни процеси.
В свободното си време: Макар в екипа ни да сме все четящи хора, не познаваме друг човек, който да чете повече от Мартин.